Головна Економіка В Жовкві працедавці мають можливість скористатися ваучером на навчання

В Жовкві працедавці мають можливість скористатися ваучером на навчання

267
0

Ваучер на навчання — це шанс, яким варто скористатись

  • Законом України «Про зайнятість населення» передбачено право громадян отримати ваучер для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці. Ця норма прописана у відповідній постанові Кабінету Міністрів України, що набрала чинності з квітня 2013 року (№ 207 від 20.03.2013 р.). Отримати ваучер можуть як зайняті трудовою діяльністю особи, так і непрацюючі особи, котрі не досягли встановленого законодавством пенсійного віку, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні, не проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та не отримували ваучер раніше і відповідають наступним вимогам.

Інформація для осіб, старших за 45 років:

  • страховий стаж — не менш, як 15 років;
  • мають професійно-технічну або вищу освіту.

Інформація для осіб, які звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО-ООС, з числа інвалідів:

  • не набули права на пенсію, відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб”;
  • мають професійно-технічну або вищу освіту.

Інформація для осіб, звільнених із військової служби (крім військовослужбовців строкової служби):

  • не набули права на пенсію, відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб”;
  • мають вислугу не менш, як 10 років;
  • мають професійно-технічну або вищу освіту.

Ваучер — фінансовий документ встановленого зразка, що дає особі право на перепідготовку (друга професійно-технічна освіта), спеціалізацію, підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у роботодавця, який має ліцензію на надання освітніх послуг. Перелік професій, спеціальностей, напрямів підготовки та підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер, затверджено наказом Міністерства соціальної політики України від 25.06.2015 № 661 (тракторист, верстатник деревообробних верстатів, електрогазозварник, швачка, кухар, медсестринство, соціальна робота, ерготерапія, кібербезпека, інженерія програмного забезпечення і т.д. всього 53 найменування)

Вартість ваучера встановлюється у межах оплати навчання і не може перевищувати десятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного законом. На сьогоднішній день ця сума становить 20 тис. 070 грн.

Для отримання ваучера потрібно звернутися до служби зайнятості за місцем реєстрації чи проживання. Людина отримує консультацію та сам ваучер, обирає навчальний заклад із визначеного переліку та укладає з ним угоду. Центр зайнятості здійснює проплату за освітню послугу за укладеним договором. Клієнт навчається, отримує документ державного зразка і продовжує працювати.

Жовківська районна філія Львівського ОЦЗ (м. Жовква, вул. Львівська, 47а, тел/факс 6-14-60) запрошує всіх зацікавлених осіб, а також  керівників підприємств, установ і організацій,  навчальних закладів, голів сільських та селищних рад, приватних підприємців для вирішення питання професійного навчання зайнятих трудовою діяльністю осіб, котрі можуть поєднувати роботу з навчанням. Знання завжди були, є і будуть важливим здобутком кожного.  

Запрошуємо до співпраці!