Головна Свято В Мокротині на Жовківщині святкували День села

В Мокротині на Жовківщині святкували День села

511
0

Ой, у Мокротині, в черешневому краї…

В усьому світі знають і говорять, що саме в нас, на Україні найродючіші, найкрасивіші у світі землі та найбагатші природні ресурси. Та не завжди згадують, що за усім цим лежить нелегка праця землеробів, фермерів, керівників господарств та багатьох інших трударів.

Гостинна і щедра Розточанська земля. Широкі роздоли, поля, привітні й усміхнені, незважаючи на щоденну важку працю, її жителі. Хлібороб — одна з найдавніших професій людства. І саме їм, хліборобам, ми даруємо найкращі слова подяки опісля збору урожаю.Теплої, напрочуд сонцесяйної літньої днини, збиралася мокротинська родина на свої уродини. Від малого і до старшого — усі спішили до галявини, де на імпровізованій сцені талановиті та голосисті артисти-аматори возвеличували хліборобів-трударів. Завітали на фестини і гості — перший заступник голови Жовківської РДА Любов Дунець, начальник інформаційно-аналітичного відділу Жовківської райради Василь Пущинський, представник депутата Львівської облради Андрія Думи пані Оксана.

І ось лине пісня, велична та голосиста, неповторна та барвиста з уст місцевих артистів, запрошених гостей. Порадували глядачів і виступи малечі. Кожен номер — як шедевр у мініатюрі. Були і хороші слова на адресу старожилів, і наймолодших мешканців, і новоствореної сім’ї, які висловила війтова села Марія Кунта. Водночас вітальні адреси від очільників району одержали як місцеві фермери-орендарі, так і керівництво сільради.

Поряд із піснеспівами найменшенькі жителі та гості розважалися на атракціонах, а дорослі пригощалися запашним бограчем, який умілі руки місцевих куховарів приготували на багатті під відкртим небом. До речі, це найсмачніший бограч, який я куштувала до цього. Таки вміють мокротинці не тільки співати, а й ще смачно куховарити. Недаремно край цей зовуть — черешнево-запашним! Адже окрім вирощування запашних черешеньок, тут ще смачно куховарять… А хто мав бажання — робив напам’ять світлини біля імпровізованої фанзони. Отож, розваг було вдосталь. Фестини вдалися на славу. І погода сприяла цьому. Ще довго веселилася мокротинська родина на своїх іменинах. Цьогоріч вони були веселими, цікавими, неординарними і оригінальними.   

Зоряна ГУМНИЦЬКА