Головна Освіта Рава-Руському професійному ліцею — 50 років

Рава-Руському професійному ліцею — 50 років

536
0

Зростай, майстерність наша, з року в рік,

Підвищуйтесь, розряди, без зупинки!

У попиті сьогодні робітник

З високим фахом, на світовім ринку.

Якщо дороги світу ведуть у Рим, то стежки-доріжки Жовківщини біжать до Рава-Руського професійного ліцею. Зі старого корпусу колишньої гімназії Рава-Руське ПТУ за 50 буремних років перетворилось у сучасний навчальний комплекс – професійний ліцей, справжню перлину міста. Недаремно наш ліцей називають кузнею робітничих кадрів, адже за п'ять десятків років існування путівку у життя тут отримали понад 15 тисяч висококваліфікованих робітників.

Розлетілись наші вихованці по світах, але працюють в ім'я України, зберігають в серці теплу вдячність до колишнього ПТУ, нині ліцею – своєї другої домівки. Світлі почуття родинного затишку залишив наш заклад у тих працівників, які зараз перебувають на заслуженому відпочинку або через життєві обставини змінили місце роботи.

У вестибюлі ліцею учасників свята гостинно зустрічала виставка технічної творчості ліцеїстів. Адже кожна навчальна група приготувала до ювілею власноруч виконані подарунки: макети обладнання і майстерно виконані столярні вироби, взірці альтернативного виконання штукатурки і неперевершені вироби з металу, роботи з бісеру та вишивки, малюнки на склі та ікебани, фотоколажі та взірці кондитерських виробів.

Приємно вражені матеріальною базою, історією та здобутками ліцею були почесні гості, серед яких о. Іван та о. Роман, заступник начальника управління професійно-технічної освіти Р. Вороняк, голова Жовківської РДА Н. Щур, заступник голови Жовківської районної ради А. Жук , секретар виконкому Рава-Руської міської ради Л. Домарецька, юрист  Рава-Руської міської ради Н. Басай, начальник Рава-Руського відділення «Укргазбанк» Львівської філії ВАТ АБ І. Занько, директор Рава-Руської дитячої музичної школи В. Самбульський з лауреатами Всеукраїнського конкурсу, ансамблем «Акварель», практичний психолог НВК Рава-Руської школи-гімназії О. Лозінська, викладач НВК Рава-Руської школи-гімназії Т. Савка, один з директорів ліцею М. Галько, ветеран праці, колишній викладач і вихователь В. Прокоф'єва, випускники ліцею М. Головко,  Ю. Сенецький, С. Максимик, Р. Білецький, Р. Сливар.

Урочистості розпочато гімном України у виконанні працівників закладу:

Із першими вітальними словами, за традицією, звернулась до ліцейної громади дбайлива господиня нашого закладу, директор ліцею Ж. Я. Букієвська. Все вмістилось в її хвилюючому виступі: й історична довідка, й характеристика навчальної бази, і діяльність педагогічного та учнівського колективів, аналіз досягнень та невдач, працевлаштування більш ніж десятитисячної армії наших вихованців, які звитяжною працею будують рідну Україну. Виступ Жанни Яківни декілька разів переривався оплесками, адже сильний, а в деякі моменти і тремтливий голос жінки-лідера, жінки-керівника торкався таких подій, до яких вона особисто доклалася з командою однодумців. Людина, яка віддала ліцею 40 років самовідданої праці, з яких 16 років на посаді директора, знає свій заклад до найменших дрібниць. Усі розуміли, що левова частина праці: перекриття дахів, заміна вікон на металопластикові, облаштування плиточної підлоги, солідний ремонт навчальних і підвальних приміщень, відкриття нових навчальних кабінетів і майстерень, впровадження нових професій, оновлення дизайну та забезпечення теплопостачанням (яке було відсутнє 18 років) корпусів ліцею, — це заслуга нашого директора Ж. Я. Букієвської, яку й учні, й працівники закладу по праву називають лагідно матусею. Жанна Яківна сердечно привітала присутніх та звернулась із закликом, не втрачаючи традицій, впевнено йти до нових вершин.

Надзвичайно тепло прозвучало привітання-настанова Р. Вороняка, заступника начальника управління професійно-технічної освіти. Колективу ліцею та гостям надзвичайно приємно було почути оцінку 50-ти ювілейних років найвищим обласним керівництвом професійно-технічної освіти. Роман Михайлович накреслив перспективи розвитку закладу, щиро подякував директору, ветеранам, працівникам, випускникам і учням ліцею за звитяжну працю та вручив педагогам почесні грамоти від управління ПТО.

Бурхливими оплесками зустріли присутні подяку заступника начальника управління ПТО Р. Вороняка та грамоту директора  департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації О. Небожук директору ліцею Букієвській Ж.Я., яка отримала заслужені нагороди.

Слід відзначити, що багаточисельна когорта працівників ліцею нагороджені почесними  грамотами та подяками.

Зі словами Віри, Надії та Любові звернулися до присутніх всечесні о. Іван та о. Роман – часті гості і проповідники духовного життя та значущих ліцейних подій. Світле благословення та Божі настанови о. Івана торкнулися найчутливіших струн дитячих та дорослих сердець. Потужна молитва за учнів і працівників ліцею за мир на Україні єдиним подихом піднімалася до самого неба.

Почесні гості зворушливо привітали учасників ювілейного свята та вручили подарунки.

Спогадами про перші роки становлення закладу поділився один з директорів ліцею М. Галько. Так розпорядилась доля, що Мирославу Андрійовичу довелось працювати на багатьох керівних посадах, проте робота саме у нашому закладі залишилась у серці назавжди.

Урочисті вітання переплітаються з майстерно підготовленими сценічними номерами, адже учасники художньої самодіяльності ліцею – неодноразові переможці обласних конкурсів «Таланти твої, Україно!», «Золоте крило» та авторської пісні «Оксамитові барви», які не тільки посідали призові місця, але й отримували найвищу нагороду «Гран-прі».

А на екрані кадри кінофільму «Рідний ліцей», який демонструвався до початку свята, й урочистий напис «Нам – 50» змінюється слайдами з історії ліцею.

Ліцей низько вклоняється та віддає належну шану колишнім директорам закладу: першому директору І. Лисенку, який стояв біля «колиски» закладу, А. Медведєву, щодо доклав немало зусиль до побудови та відкриття навчального комплексу, П. Войтовичу, М. Гальку, який й донині відвідує своїх колег, цікавиться ліцейними справами, С. Блащаку (працював директором майже 20 років) та Ж. Букієвській – відміннику освіти, невтомному керівнику і чудовому організатору, прекрасній жінці, першій  жінці-директору, яка стала керманичем на зламі двох тисячоліть та міцно тримає штурвал правління у бурхливому морі сьогодення упродовж нелегких, але плідних десятиліть.

Адже сьогодні у теплих, сучасно обладнаних, затишних кабінетах, лабораторіях, майстернях автосправі та малярству, каменярським, монтажним та слюсарним роботам, бухгалтерській справі і столярній, секретам  кухарської та кондитерської справи, професійної майстерності продавців та операторів комп’ютерного набору навчаються 615 учнів – здібних і талановитих, розумних та наполегливих, закоханих у свій ліцей, котрі ще встигають співати у хорах, ансамблях, пізнають хореографію, художню майстерність у драмгуртку,  займаються футболом, волейболом, тенісом та легкою атлетикою у спортивних секціях, створюють шедеври ручної роботи у гуртках малювання, різьби по дереву, художньої вишивки та фотогуртку.

Ліцейна родина дбайливо зберігає і примножує традиції. Повертались та й повертаються до рідної Альма-Матер найкращі вихованці ліцею, які отримали педагогічну освіту і сьогодні успішно працюють пліч-о-пліч зі своїми наставниками, присвячують свої знання, талант і молодість вихованню молодого покоління – сімнадцять колишніх учнів стали педагогами і сьогодні працюють у рідному навчальному закладі.

Не могли не згадати й тих працівників,  крісла яких залишились порожніми у святковому ювілейному залі, та з ким ми попрощались назавжди,  адже власне вони були творцями  історії ліцею. 44 запалені свічечки, які винесли учні на сцену, журавлиним клином віднесли тужливий та мовчазний поклін всім, хто пішов у вічність. Нестримним болем зойкнула душа за випускниками, полеглими вже у наші дні. Скорботна мелодія полеглих на Майдані та Донбасі «Пливе кача» крає серце. Честь наша і вічна пам'ять учням-випускникам, які віддали своє життя за Україну: Віталію Коцюбі, Андрію Панечку, Миколі Федусу, Василю Богушу. Це наші діти. Світлу пам'ять полеглих вшанували хвилиною мовчання.

Історія нашого ліцею наповнена важливими подіями, які сьогодні відтворювались на екрані у чорно-білих світлинах та архівних документах. Тільки у 2015 році ми здобули І місце в обласному конкурсі художньої самодіяльності «Творчості проміння золоте!», учениця гр. 35 Ірина Походенько посіла ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі юних вокалістів «Пісня над Бугом», учень гр. 12 Назар Сало здобув І місце в загальнопольському турнірі з карате та кіокушин та ІІ місце в європейському турнірі з карате та кіокушин, досягнення нашого ліцею відображені в книзі «Видатні освітяни та обдаровані діти України».

Один з перших примірників доленосної книги разом з грамотою та медаллю «За досягнення в освіті» було урочисто вручено директору ліцею Ж. Я. Букієвській.

А ведучі не переривають вітальний марафон. Вони підрахували, що ветерани ліцею віддали 500 років спільного трудового стажу, молодості, таланту і творчої праці своїм вихованцям. Це Ж. Букієвська, Н. Медведєва., В. Федюк, А. Гелетій, Я. Дроботій, В. Гирун, М. Солтис, О. Хомін, С. Кончаківський, В. Кіщак, І. Івать.

З повагою згадують покоління, яке пропрацювало більше 30 років, – «золоту середину»: Г. Кашину, Л. Шарко, М. Лелик, О. Стадницьку, Г. Люту, М. Заричнєву, Н. Задолинну.

Не забули й молоду армію педагогів, щиросердечно привітали достойну, свіжу, потужну зміну.

А кадри на екрані гортали сторінки історії та сучасності ліцею. Лунали прекрасні вітання, чарівні пісні. Всіх зачарував дует «Два Романи» та онука одного з директорів Мирослава Галька і донька викладача Андрія Галька, лауреат міжнародних конкурсів Марічка Галько. Стерлась межа між сценою і залом, між господарями і гостями, між працівниками й учнями і взагалі – між поколіннями. Ювілей відзначала уся ліцейна родина.

Усі присутні були вражені злетом творчої думки і клопіткої праці, якої було докладено до організації, підготовки та проведення ювілею. Сценарій було створено заступником директора з НВР О. Голаєвич – талановитою, творчою, позитивно налаштованою сучасною людиною. Любові та майстерності доклали до проведення ювілею члени ініціативної групи, а саме: О. Дюмен – викладач, голова профкому, М. Карпляк – майстер в/н, В. Мельник – керівник хорового та вокального гуртків, Г. Романишин – бібліотекар.

Заворожили присутніх своїми артистичними талантами першокурсниці І. Вовк, М. Кожушко, О. Проць, І. Мандзюк, В. Кашуба, М. Іванець та третьокурсниця Л. Смірнова – неодноразова переможниця обласних конкурсів авторської прози та читців, дипломантка Всеукраїнського конкурсу «Казкова скарбничка» та «Захистимо Україну від лиха».

Особливої урочистості та вишуканості додали ювілею тематичні написи на екрані сцени «Нам – 50», «З днем народження, рідний ліцею!», аматорський кінофільм «Рідний ліцей», продемонстрований до початку свята та неперевершені, професійно виконані слайди з історії та сучасного життя ліцею. Цей значущий культурний розділ представив присутнім учасник АТО, майстер в/н, керівник фотогуртка Т. Вишинський зі своїми вихованцями.

Життя набирає нових обертів. Ми переступили півсторічну межу праці, творчості, гордості і любові. Завершуються урочистості. Зачиняються двері ліцею, і за його порогом залишаються ті, хто вчить, наставляє, хвалить, радіє і засмучується разом зі своїми учнями. І напишуть вони п’ятдесят першу, п’ятдесят другу і наступні сторінки нашого навчального закладу на славу нашого ліцею, на хвалу Україні.

Н. А. Медведєва, методист ліцею.