Головна Проблема Страйкують гірники

Страйкують гірники

297
0

Другий Різдвяний празник – Святого Василя —  запам’ятається мешканцям Сопошина перекритою трасою Львів-Рава-Руська. Шахтарі Червоноградських шахт, яким за півтора місяці не виплачена зарплата (в основному, це гірники шахти № 10), страйкують ще з другого січня. Вони вже неодноразово перекривали проїжджу частину, що веде з обласного центру до кордону з Республікою Польща, аби їхні вимоги були почуті. Кажуть, що глядачі з екранів телебачення чують неправдиву інформацію про те, що усім гірникам України за 2015 рік виплачено борги.

У заторі, створеному страйкарями на трасі, не затримували рейсових автобусів, маршруток, автомобілів з малими дітьми та недужими. Та й решту транспорту пропускали у два боки щодесять хвилин.

Хлоці повідомили, що у другій половині дня поїдуть до губернатора області. Разом з гірниками, що відстоюють свої права, був і  народний депутат України Володимир Парасюк. Він поділяв обурення страйкарів та обіцяв підтримувати  їхні подальші дії.

Надія Байбула.

P.S. Як повідомляє інтернет-видання «Шахтарське місто», шахтарі Львівщини готуються до продовження страйку усіма шахтами ДП «Львіввугілля». Це може відбутися, якщо до 21 січня не буде повністю погашено заборгованість із зарплати працівникам підприємства за листопад і грудень 2015 року.

Оскільки вирішення конфлікту на ДП «Львіввугілля» затягнулося, а влада – і місцева, й центральна, зокрема, й Міністерство енергетики та вугільної промисловості, на неї не реагують, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець прибув на Львівщину, аби взяти участь в обговоренні ситуації та на місці разом із шахтарями вирішити, якими методами і способами продовжувати боротьбу за свої права.