Головна Звернення Відбулася позачергова 3-тя сесія Жовківської районної ради VII-го демократичного скликання

Відбулася позачергова 3-тя сесія Жовківської районної ради VII-го демократичного скликання

198
0

Минулого тижня відбулася позачергова 3-тя сесія Жовківської районної ради VII-го демократичного скликання VII-го демократичного скликання під керівництвом голови районної ради Романа Горбаня, за участю голови РДА Надії Щур, заступника голови райради Алли Жук, депутатів, керівників відділів та управлінь, сільських, селищних та міських голів, запрошених.

На розгляд сесії було винесено 8 важливих питань. Всі вони були погоджені депутатами райради напередодні, на засіданнях постійних комісій, кожне з яких стосувалося життєво важливих сторін сьогодення району.

Із питанням щодо внесення змін до районного бюджету Жовківського раойну на 2016 рік виступила начальник фінансового управління Жовківської райдержадміністрації Галина Вус. Вона зазначила, що внесено зміни в частині міжбюджетних трансфертів, відповідно до ухваленого Закону «Про Державний бюджет України на 2016 рік». Зокрема збільшено обсяг освітньої субвенції в сумі 500900,0 грн.; зменшено обсяг медичної субвенції в сумі 617200,0 грн.; збільшено обсяг базової дотації з Державного бюджету в сумі 261700,0 грн., за рахунок якої планується надання іншої дотації місцевим радам району; заплановано субвенції з Державного бюджету на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу – 165146700,0 грн.,  надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот – 55141400,0 грн., надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – 4418800,0 грн., виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом "гроші ходять за дитиною"   — 1592100,0 грн.

Окрім того, на сесії було затверджено районну Програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа в Жовківському районі на 2016-2018 роки, Програму забезпечення техногенної та пожежної безпеки Жовківського району на 2016 рік (з метою своєчасного реагування на ліквідацію надзвичайних ситуацій різного характеру потрібно забезпечити пожежно-рятувальні підрозділи 17 ДПРЧ ГУ ДСНС України, тобто придбати засоби захисту органів дихання особового складу (апарати на стисненому повітрі АУЕР) на суму 100 тис. грн.), Програму ревіталізації комплексу келій колишнього Домініканського монастиря в м. Жовкві, пам’ятки архітектури національного значення, Програму розвитку малого підприємництва у Жовківському районі на 2016 рік.

Варто сказати, що на минулому засіданні сесії районної ради піднімалось питання про причини відсутності депутатів Жовківської райради на засіданнях сесії. Як і тоді, знову про це говорив голова постійної комісії з питань законності, правопорядку, дотримання прав людини, захисту прав споживачів, депутатської діяльності, етики та регламенту Андрій Козенко. З його слів, присутність депутатів на сесійних засіданнях є важливою для ухвалення рішень, оскільки, відповідно до чинного законодавства, кількість народних обранців зменшилась – їх тепер лише 45. Слід наголосити, що на цьому засіданні були присутні усі депутати, що бажають працювати на благо громадян Жовківщини.

У «Різному» виступив депутат районної ради Ігор Муравський, зачитавши звернення до Львівської обласної ради та Львівської ОДА щодо ситуації, яка склалася у зв’язку витоком кислих гудронів на Львівському сміттєзвалищі. Цю заяву стовідсотково підтримали народні обранці. З цього приводу висловилася й голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур. Вона наголосила, що наступного дня (слід нагадати, що 11 січня 2016 року надійшла інформація щодо витоку кислих гудронів на території Грибовицького сміттєзвалища), відбувся виїзд на місце за участю заступника голови Львівської ОДА – Ірини Гримак, голови Жовківської РДА, керівника департаменту з питань цивільного захисту обласної адміністрації  Андрія Умрихіна, представників Львівської міської ради, голови Малехівської сільської ради, представників органів внутрішніх справ. Заступник голови ОДА Ірина Гримак дала відповідні доручення та запланувала нараду щодо вирішення порушеного питання. 

Загалом засідання сесії відбулося у діловому руслі. За злагодженої роботи депутатського корпусу вдається знаходити правильні рішення під час розгляду важливих питань життєдіяльності району та працювати на загальну справу – підвищення добробуту наших громадян.

Яніна Тарасів.