У суботу, на Андрія, в Коростені відбувся фольклорно-мистецький вечір "Різдвяні передзвони" за програмою Благодійної організації "Розточани" (автор сценарію Галина Фесюк) та за участю фольклорного жіночого ансамблю "Живоцвіт" (керівник Галина Дорош), який представив Різдвяні колядки, в тому числі автентичні зі Жовківщини, пісні про Україну, а Галина Фесюк прочитала авторську Різдвяну поезію. Вечір організувала благодійна газета "Вечірній Коростень" (редактор Віктор Васильчук), бібліотечна система Коростеня за сприянням Коростенської райдержадміністрації.
Як наголошували місцеві жителі: "Такого багатства колядок із Західної України ми тут, на Житомирщині, ще ніколи не чули". Приємно було спостерігати, як глядачі аплодували авторці Різдвяної поезії та виконавцям колядок.
Окрім цього, в рамках вечора було вшановано загиблих на Майдані в Києві та на Сході Україні протягом 2013-2014 років та зібрано гроші на благодійні потреби тим, хто сьогодні бере участь у війні на Сході України.
Та, передусім, зранку редактор газети "Вечірній Коростень", поет та журналіст Віктор Васильчук організував чудову екскурсію містом Коростень, яку проводила журналіст Інеса Утікеєва. У рамках екскурсії відвідали також краєзнавчий музей, військово-історичний комплекс "Скеля". Варто зазначити, що сучасна експозиція музею наповнена багатющими місцевими експонатами. У двоповерховому приміщенні в експозиціях восьми залів живе історія з-понад 1300-річним літочисленням. Одна з експозицій ілюструє давньоруську історію, коли княгиня Ольга спалила місто Іскоростень, інша — демонструє місцевий матеріал — кремній, що є дуже цікавим для сучасного розвитку економіки міста, адже величезні поклади кремнію та граніту найбільше зосереджені на Коростенщині.
З давніх-давен це місто носило назву Іскоростень, яке розкинулося на річці Уж. Оглядаючи місто, стало зрозумілим, що Коростень на Поліссі був і є давньою столицею древлян, яку варто відвідати кожному українцю, аби знати, що саме звідси розпочинається ще один штрих до історії розвитку України, віха життя наших прадідів, від яких усі українці дістали у спадок нескореність духу, волю до життя й незгасиму любов до рідного краю.
Окрім того, Коростень — це місто залізничників, місто культури та відпочинку, пам’ятників, фестивалів, зокрема, фестивалю дерунів. А також місто, в якому є три городища, що увійшли в туристичний маршрут — древлянський період історії міста. Частину маршруту ми відвідали, оглянувши територію сучасного міського парку
Галина ФЕСЮК.
P.S. Учасники "Рздвяних передзвонів" щиро вдячні організатору концерту у Коростені, засновнику традиційного Всеукраїнського літературно-мистецького свята «Просто на Покрову», письменнику Віктору Васильчуку за змістовно проведений час.