Так звучала тема національно-патріотичного заходу у Жовківській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті. У тематично оформленому класі зібралися учні, вчителі та особливі гості у військовій формі, які одразу зацікавили школярів. Вчитель історії Михайло Зуб і вихователь Ігор Полуситок розповіли про тернистий шлях українців, скроплений кров’ю кращих синів і дочок, до незалежності та свободи. Мабуть, жодна інша нація так героїчно і тривало не відстоювала своє вільне майбутнє. Цей дух патріотизму, любові до рідної землі передається з покоління в покоління, скріплюється навчанням та вихованням.
Колектив школи-інтернату завжди перебуває на вістрі загальнодержавних подій. Для зміцнення духу і підтримки військових діти малювали малюнки, які передали на схід України, де тривають бойові дії. Разом із наставниками в’язали маскувальну сітку. Кожен вносить свою лепту для підтримки наших захисників.
Перед присутніми виступив майор Дмитро Литвин — начальник відділення забезпечення Жовківського райвійськкомату, учасник АТО. На зібраному фотоматеріалі він розповів про реальні події на Сході, коли по-іншому усвідомлюєш людські цінності й бережеш почуття дружби, по-особливому вболіваєш за ближнього. У спекотний літній період інколи не вистачало звичайної води. Вогнище війни підтверджували світлини згарищ техніки, сільськогосподарських культур, зруйнованих житлових будівель, роками надбаної інфраструктури. Своїми думками про військову службу поділилися Євгеній Закирничний — начальник відділу зв’язку та інформатизації Жовківського райвійськкомату та старший офіцер Назар Лособик.
Шкільна спільнота під мелодію пісні «Плине кача» у скорботі низько схилила голови перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні та загиблих в зоні АТО, які боролись за честь, правду і гідність та віддали своє життя за Україну. Захід був оповитий національно-патріотичною атмосферою. Учні школи Микола Сушинський, Володимир Леськів, Микола Варшавський, Максим Горлай та інші вшанували пісенними та поетичними творами полеглих борців за волю України, висловили любов до рідної землі.
Уляна Головенько.