Головна Економіка Про податковий компроміс та останні зміни до Податкового кодексу під час семінару...

Про податковий компроміс та останні зміни до Податкового кодексу під час семінару у Жовкві

152
0

Нещодавно в ДПІ  у Жовківському районі ГУ ДФС у Львівській області відбувся семінар за участю в.о начальника ДПІ Богдана Звізла. Темою зустрічі стало обговорення реформ у сфері оподаткування., запровадження змін до податкового законодавства, затвердженим 02 березня 2015 року. Основну увагу під час спілкування було приділено змінам, що стосуються електронного адміністрування ПДВ, податкового компромісу, застосування РРО та співпраці з ЦСО.

Активне обговорення викликало роз’яснення змін в адмініструванні податку на додану вартість, зокрема, впровадження електронного адміністрування ПДВ в тестовому режимі з 1 лютого цього року.

За словами податкових фахівців, обов’язковій реєстрації в ЄРПН підлягають податкові накладні, сформовані за операціями, датованими починаючи з 1 лютого 2015 року, в тому числі податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, а також податкові накладні, що не надаються покупцю, а також незалежно від суми ПДВ, вказаній в такій податковій накладній. Розрахунок коригування до таких податкових накладних також обов’язково реєструється в ЄРПН.

Під час семінару Богдан Йосипович наголосив на можливості застосування  податкового компромісу: « Цей режим, у разі подання заяви платником та прийняття позитивного рішення контролюючим органом, дозволяє сплатити лише 5% від суми заниження податкового зобов’язання (з ПДВ та податку на прибуток) та звільняє платника від юридичної відповідальності». Також звернув увагу, що запроваджено мораторій на 2 роки на перевірки малого бізнесу (з обсягом доходу до 20 млн. грн. в рік).

Наприкінці зустрічі учасники семінару обмінялись думками щодо введення акцизного податку, та застосування РРО «спрощенцями».

В.о. начальника ДПІ у Жовківському районі Головного управління ДФС у Львівській області Б.Й. Звізло