З кожним роком кількість крадіжок велосипедів зростає. Це й не дивно, адже велосипед значно легше вкрасти, ніж, скажімо, мобільний телефон.
Про те, що не можна залишати велосипед без нагляду або не замкненим спеціальним ланцюгом із замком — зрозуміло.
Ми радимо, як максимально вберегти свій велосипед від злодіїв і, що робити у випадку його крадіжки:
• купуючи велосипед, зберігайте документи на нього;
• сфотографуйте номер рами та запам’ятайте особливі прикмети свого велосипеда;
• намагайтеся не залишати велосипед без нагляду, якщо це неможливо – використовуйте ланцюг, надійні тросові замки або інші замки, у яких Ви впевнені, що їх неможливо швидко перекусити чи зламати. Дешеві троси перекусуються кусачками за декілька секунд. До речі, замкнути велосипед кількома замками – більше роботи злочинцю. Йому доведеться докласти більше зусиль, щоб відімкнути замки, а багато часу в нього на здійснення крадіжки немає;
• не зберігайте велосипед на сходових клітках, навіть замкненими на замок. У таких місцях, зазвичай, рідко люди ходять. Відповідно, у злочинця буде достатньо часу, щоб викрасти велосипед;
• намагайтеся залишати велосипед у зоні дії камер відеоспостереження;
• не залишайте на велосипеді обладнання, яке швидко знімається (велокомп’ютер, фари і т.д.) – ці речі коштують не дешево і злодії ними не нехтують.
А якщо вже так трапилось, що ваш велосипед викрали, то панікувати не варто. Зателефонуйте на 102 і повідомте про місце крадіжки, особливі прикмети велосипеда та інші обставини скоєння злочину. Також постарайтесь розшукати очевидців злочину, запишіть їх контакти. Іще можете розмістити інформацію про велосипед в Інтернеті на відповідних форумах.
Оксана ГЛИНСЬКА, старший інспектор по РН та ГФ СДІМ Жовківського РВ ГУМВС України у Львівській області, ст. л-нт міліції.