Головна Звернення Оцінка діяльності? Тверде чотири!

Оцінка діяльності? Тверде чотири!

346
0

Добра і корисна річ – звіт про виконану роботу. Спосіб і можливість розповісти про досягнуте, поділитись тим, що не вдалось втілити в життя, щоб у майбутньому, внісши певні корективи у своїй діяльності, все ж отримати бажаний результат.

І удвічі приємніше, якщо до такої практики вдаються перші особи жовківської господарки. «Вихід у люди» — яскравий приклад бажання працювати на благо громади, намагання затвердити прийнятні соціальні стандарти, задекларувати правильність дій та належний рівень кваліфікації.

Минулої п’ятниці на звіті голови Жовківської РДА Надії Щур про соціально-економічний розвиток району минулоріч, що відбувався в просторій сесійній залі, яблуку ніде було впасти. Завітали на зустріч представники громадськості різних статусів та рангів. Почесні місця у президії зайняли голова Жовківської райради Р. Горбань та мер Жовкви П. Вихопень. А приїзд до жовківської громади губернатора області О. Синютки ще раз підтвердив значимість події, як і те, що жовківська виконавча гілка влади в області – на високому щаблі довіри.

І досягнута вона насамперед завдяки голові адміністрації Надії Щур. Зрештою, про добрі показники роботи говорять цифри, озвучені нею під час свого виступу. Загальне враження не зіпсували навіть люди із плакатами: це приїхали педагоги з Рави-Руської школи № 1, аби ще раз звернути увагу на наболілу проблему – відсутність централізованого опалення в закладі. Становище, внаслідок якого мерзнуть в класах діти (бо пічне опалення не дає змоги нагріти до необхідної температури приміщення), існує вже не один рік. Утім виправити ситуацію доведеться нинішній очільниці РДА, і вона запевнила, що роботи із виготовлення проектно-кошторисної документації будуть виконані найближчим часом.

Добру традицію присутності на важливих зустрічах духовних осіб було продовжено й цього разу. Переднє слово з трибуни належало єпископу Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїлу Колтуну: «Хай Бог Вам усім просвічує, прощає, заохочує, додає сили жити, служити, для успіху – як тепер, так і на майбутнє. Тільки Боже милосердя може нам допомогти здолати всі труднощі. Хай Божа ласка і опіка зійдуть на всі починання та праці у цьому залі», — сказав, зокрема, він. А о. МихайлоТкачів окропив присутніх свяченою водою, благословляючи всіх на плідну співпрацю.

Чимало добрих, повчальних слів сказав цього вечора Олег Синютка, його вдалі, лаконічні, зрозумілі та доступні висловлювання, почасти в жартівливому аспекті, створювали в чисельному середовищі позитивний резонанс, сприяли взаєморозумінню та плекали високий вотум довіри.

Сам звіт був представлений у дещо незвичному вигляді. Використання великого екрану для подачі інформації, доповненої світлинами, у вигляді слайдів, зробили виступ більш доступнішим та наочно зрозумілішим. Поданий аналіз подаємо більш ширше, бо в залі, за браком часу, промовець змушена була викласти його у стислій формі.

Обсяг реалізованої промислової продукції у відпускних цінах підприємств торік склав 797 млн. грн. (156, 3 % в порівнянні з 2014 р.), у розрахунку на одиницю населення – 155, 2 відсотка. Відтак темпи зростання реалізації промислової продукції зросли на 33, 1 %. Є певне зростання у виконанні будівельних робіт (104, 5 відсотка) та вкладенні капітальних інвестицій на одиницю населення (за дев’ять місяців воно склало 114, 1 %). Серед іноземно інвестованих підприємств району варто назвати ДП «Ен Джі Метал Україна», ТзОВ «Гульдманн-Україна», ТзОВ «АКО Індастріс», ТзОВ «ТехноКАП», частка вкладень в яких складає сто відсотків.

У сільському господарстві пайовий фонд складає 38, 9 тис. га. Впродовж 2015 р. укладено майже дев’ять тисяч договорів на оренду середньоземельної частки, загальною площею 16, 1 тис. га. В районі 96 господарств займаються рослинництвом, найбільший обробіток землі в ТзОВ «Лендком Захід» — 3199 га, ПП «Ротен» — 2818 га, Львівський НАУ – 1545 га, ПП «Західний Буг» – 850 га, ФГ «Кушпіт» – 800 га. Посівна площа земель склала торік 48, 5 тис. га, це на рівні 2014 року. На 21, 8 % збільшено посів зернових культур, на рівні залишився посів технічних культур та картоплі й овочів.

Тваринницькою галуззю охоплено 15 господарств району. Зокрема вирощуванням ВРХ молочного напрямку займаються ЛНАУ – 308 гол., ФГ «Лелик» — 292 гол., ФГ «Вулик» — 101 гол. ВРХ м’ясного напрямку вирощують у ФГ «Атлант» — 273 гол., ФГ «Велес» — 94 гол., ФГ «Клен» — 90 гол. У ТзОВ «Гряда», ФГ «Едем», ФГ «Варіо курчата» вирощують свиней, а у ФГ «Біла Гора», ФГ «Варіо курчата» – птицю. Відтак у минулому році майже на три тисячі голів зросла кількість свиней та на 19, 262 ц — виробництво м’яса. Зменшено кількість ВРХ та птиці, на 2, 077 ц впало виробництво молока.

Вагомі показники в обсягах доходів загального фонду місцевих бюджетів на одиницю населення. Темпи росту досягли 181, 3 %. Найбільше доходів у 2015 році забезпечили Малехівська – 4, 395 тис. грн. (у 3, 8 раза), Річківська – 3, 799 тис. грн. (у 20 разів), Сопошинська – 1, 636 тис. грн. (у 12 разів), Грибовицька  — 1, 351 тис. грн.  та Кулявська – 1, 233 тис. грн. сільські ради. Натомість пасуть задніх Мокротинська – 0, 064 тис. грн., Лавриківська та Погариська  – 0, 073 тис. грн. сільські ради.

Дохідна частина бюджету району у 2016 році: медична субвенція – 64, 5 млн. грн., освітня субвенція – 147, 9 млн. грн., базова дотація – 3, 2 млн. грн., власні доходи – 106, 7 млн. грн. Проект видатків у 2016 році на розвиток та покращення інфраструктури району виглядатиме наступним чином. На проведення поточних ремонтів в установах району планується використати: в галузі освіти – 1, 5 млн. грн., медицини – 0, 5 млн. грн., культури – 0, 5 млн. грн. З вільного залишку коштів районного бюджету на співфінансування програм різних фондів планується використати 3, 0 млн. грн. А залишок освітньої субвенції в сумі 3,4 млн. грн. у 2016 році планується спрямувати на співфінансування програми придбання автобусів «Школярик» (3 шт.) та співфінансування інших програм освіти.

У 2015 році забезпечено виконання усіх податкових надходжень. Зокрема акцизний податок у Жовківському районі склав 31 455, 4 тис. грн. в т. ч., від торгівлі ПММ – 27, 523 тис. грн. та торгівлі тютюном й алкогольними напоями – 3, 932 тис. грн. Обсяг надходження податку з доходів фізичних осіб склав 80 508, 9 тис. грн., що на 26, 1 % більше, ніж у 2014 році. Збільшилась плата за землю. На 30, 5 % зросли податкові надходження від фізичних осіб, на 48, 2 – від юридичних. Єдиний податок від фізичних осіб склав 11 789, 4 тис. грн. (135, 4 % в порівнянні з попереднім роком), від юридичних – 3 805, 5 тис. грн. (169, 6 %).

Середня заробітна плата на Жовківщині станом на 01.10.2015 року складає 2744, 0 грн., у порівнянні з торішнім показником – це на 16, 4 % більше. Впродовж року надано посильні соціальні допомоги пільговим категоріям громадян: одиноким матерям (5 323, 5 тис. грн.), особам, які не мають права на пенсію та інвалідність (3 209, 4 тис. грн.), інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам (20 591, 4 тис. грн.), малозабезпеченим сім’ям (40 160, 8 тис. грн.), дітям, батьки яких не виплачують аліменти (1 313, 2 тис. грн.), одиноким інвалідам, інвалідам по зору, сім’ям з двох інвалідів (1 344, 2 тис. грн.) та ветеранам УПА і вдовам політв’язнів (104, 4 тис. грн.).

Ярослав Глутковський,

Зоряна Гумницька.