Представники шести шкіл району презентували свої програми. Кандидатами на пост президента були Галина Любинська (Зашків), Ірина Медвідська (Камяна Гора), Юля Малоїд (Жовква, ЗОШ № 1), Анна Фанта (Рава-Руська школа-інтернат), Роман Пелек (Мокротин) та Богдан Скоропад (Жовква, ЗОШ № 3).
Треба відзначити, що всі кандидати говорили, що зміни у школі треба починати зі себе. Такої думки і координатор районного парламенту, голова комісії з питань освіти і науки Жовківської районної ради Марія Деревінська. Тому приємний, охайний зовнішній вигляд, старанна підготовка до уроків, активність у всіх шкільних справах стали нормою для цих учнів. На зустрічах із класними колективами кандидати трималися дуже достойно і коректно, давали відверті відповіді на всі поставлені запитання, навіть на ті, які стосуються власних недоліків. Щирість і прагнення вдосконалення роботи учнівського самоврядування з боку кандидатів, небайдужість в обговоренні шкільних проблем всіх присутніх учнів дають надію, що спільними зусиллями життя в школах району буде ще цікавішим. Після цих обговорень було непросто зробити свій вибір. Адже достойний кожен! Всі готові бути однією командою вести за собою. А це радує найбільше.
Після таємного голосування переміг Богдан Скоропад, набравши 17 голосів. Його заступником став Роман Пелек, якому довіру висловило 13 учнів.
Вже зовсім скоро новообраний президент та президія парламенту запрезентує план роботи на 2017 рік.
— У нас з Вами багато роботи, — зазначила у своєму вітальному слові Марія Деревінська. Начальник відділу освіти Михайло Коваль привітав новообраного президента і вручив кожному кандидату іменні подарунки та побажав успіху в майбутніх справах.
У рамках проекту «Нова школа» та з метою ознайомлення з тенденціями розвитку в галузі освіти відбулась презентація книжок Кена Робінсона “Школа майбутнього” та Дж. Т. Ґатто – «Вчитель 2.0», «Зброя масового навчання», «Прихована історія американської освіти», «Прихована програма обов’язкової шкільної освіти». Вчителі мали змогу обговорити концепцію «Нової школи» з Михайлом Комарницьким, директором видавництва «Літопис», та перекладачем — Ганною Ленів.
Зоряна ГУМНИЦЬКА.