Різдво в замку

656
0

Єдиною дружньою командою — викладачами та вихованцями  Жовківської школи мистецтв і Жовківського районного центру дитячої та юнацької творчості, колективом  відділу культури і туризму Жовківської РДА, працівниками  відділу освіти Жовківської РДА та господарями свята з Державного історико-архітектурного заповідника м. Жовкви – у другий день Різдва був організований та про-ведений на території замку чудовий фестиваль, наповнений колядками, музичними виступами, різнобарв’ям різдвяних атрибутів та смаколиків.

Жовків’яни та гості міста, що завітали до замку в обідній час, мали нагоду побачити й оцінити представлені на виставку-конкурс різдвяної атрибутики «Різдвяне диво» з різних населених пунктів Жовківщини майстерні витвори людських рук – дідухи, шопки, різдвяні звізди. Їх виготовили та привезли до замку зі Жовківських ЗОШ № 1 та № 2, КЗОЛР «Злагода», районного Центру творчості, Мокротинської, Магерівської, Старосільської та В’язівської шкіл, В’язівського і Лавриківського Народних домів та бібліотек зі Забір’я, Хитрейок, Старої Скваряви, Шабельні, Жовківської ЦБС.

У кожній номінації було обрано трьох переможців, проте усі, без винятку, вироби були чудовими, створеними з душею, піднімали настрій та милували око.

У теплих кімнатах з експозиціями, що у замку,  малеча залюбки вчилася газ-
дувати – на майстер-класах із виготовлення виробів зі солоного тіста під керівництвом Тетяни Дерешок, розпису медового пряника (Олена і Роман Обухи), виготовлення різдвяних дзвіночків (Ірина Панчишин). А чоловікам пощастило повчитися професійного ковальства у Миколи Візінського, керівника гуртка “Творча майстерня. Ковальство” ЖРЦДЮТ,  та його вихованців.

У Східній вежі замку у цей час гості фестивалю мали нагоду насолодитися чудовими виступами учнів та викладачів Жовківської школи мистецтв, які своїми пісенними та музичними творами прославляли новонароджене Господнє Дитя.

Для пошановувачів творчості людських рук була організована благодійна виставка-ярмарок  викладачами  ЖРЦДЮТ  Іриною Панчишин (керівник гуртків “Родзинка” і “Дивосвіт”), Оксаною Кудик  (керівник гуртка “Творча майстерня. Дизайн”) та Ольгою  Попович (керівник гуртка”Бісероплетіння”).

«Різдвяна коляда в замку» — таку назву мала програма виступів, що зібрали чималу глядацьку аудиторію на сцені у внутрішньому дворику.

Ведучі Максим Правець та Юлія Юськів представляли слухачам десятки юних і талановитих вихованців Вікторії Кирилюк та Анатолія Щурика, народну хорову капелу «Розточчя», співочих гостей зі Зарудців, а також вертеп туристичного центру «Росинка».

На завершення цього гарного дійства присутні мали нагоду скуштувати жовківських балабухів (доклалися меценати Ігор Жук та Михайло Сосновий (ПП «Наша»).

Усі, хто виступив на цьому чудовому різдвяному фестивалі, дістали солодкі подарунки:  учасники концертної програми “Різдвяна коляда в замку” – від народного депутата Володимира Парасюка та помічника Віктора Пехника,  діти й педагоги зі школи мистецтв, творці концерту «Різдвяні дзвіночки» — від пана Ігоря (прізвище бажав не називати),

Фінансову підтримку надали Тарас Левицький, Ростислав Гапон (ТОВ “Росана-Галичина”), Василь Цибульський  (магазин “4 сезони”), Юрій Малецький  (ТОВ «Технокап УА»).

Чудові подарунки для переможців конкурсу “Різдвяне диво” придбали завдяки Оксані Терех та кредитній спілці “Вигода”.

До речі, серед меценатів було немало небайдужих людей, які допомогли організаторам  фінансово, однак побажали залишити своє ім’я в таємниці.

Гарне і пам’ятне Різдво в оновленому замку за підтримки талановитих й натхненних організаторів й учасників, а також щедрих помічників, що славили колядками й віншуваннями величне християнське свято, залишило у присутніх прекрасні емоції та спогади, зарядило позитивом і добром надовго.

Надія  Байбула.