Головна Цікаво 22 березня – Всесвітній день води

22 березня – Всесвітній день води

159
0

Людство в черговий раз відзначає Всесвітній день води, проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї Об’єднаних Націй, який припадає на 22 березня. Вода, наче невсипуща трудівниця, бере участь у всіх сферах нашої господарської діяльності і робить життя більш легким і приємним. Вона є серцем багатьох релігій, використовується у різних обрядах та церемоніях.

Вода є необхідною умовою існування життя на Землі, це важливий природний ресурс для задоволення життєвих потреб людини. Її вживають для пиття, приготування харчових продуктів, напоїв та для задоволення інших потреб.

Вода є найпоширенішою речовиною. Землі і потреба у воді значна. Населення на землі за добу використовує 7 млрд. т. води.

Забруднення у наш час стало всесвітнім лихом. Зараз майже у всіх країнах виникає проблема відсутності достатньої кількості чистої води, так як повна зміна води в атмосфері здійснюється через 9 днів, річкова вода в середньому змінюється 20 разів на рік, а для повної зміни підземних вод необхідно не менше 8 тис. років.

Важливу водоохоронну економічну, культурну і біосферну роль відіграють землі водного фонду. На жаль, жителі міст і сіл часто не погосподарськи ставляться до земель цього фонду, утворюючи у прибережних захисних смугах смітники, миють транспортні засоби…

Вода, повітря, ліс, поле існували та існуватимуть мільйони років.

Але сьогодні природа не витри-мує навантаження людської діяльності, і нам потрібно задумуватись над тим, яку спадщину залишимо прийдешнім поколінням. Тому охорона водних ресурсів повинна стати постійною турботою кожного громадянина України.

О. Бранець,

провідний інженер Жовківського УВГ.