Головна Цікаво Автономні водонагрівальні прилади: переваги та недоліки бойлера

Автономні водонагрівальні прилади: переваги та недоліки бойлера

97
0

Незважаючи на розвинену інфраструктуру в містах, не всі їхні мешканці можуть похвалитися цілодобовим доступом до гарячої води. Якщо у квартирі немає індивідуального опалення, розраховувати на центральний водогін не варто. Тим більше, щороку рахунки за гарячу воду тільки зростають. У цьому випадку допоможе підключення бойлера – автономного водонагрівача, який працює від електромережі.

Чи варто встановлювати бойлер

Жителі великих міст можуть місяцями жити без гарячої води у зв’язку із профілактикою або частими ремонтами водопроводу. Люди, які розглядають встановлення бойлера, цікавляться, чи вигідно купувати техніку. Звичайно, у кожного приладу є плюси та мінуси, але у нагрівача води переваг значно більше:

  • Доступ до гарячої води у необмеженій кількості.
  • Невелика витрата електроенергії.
  • Мінімальне обслуговування.
  • Достатня кількість води для семи із 3-4 осіб.
  • Дизайн бойлера підходить для різноманітних інтер’єрів.

Переваги водонагрівальної техніки відчули сім’ї з маленькими дітьми. Малюки найчастіше потребують спонтанних водних процедур. Перед покупкою варто подумати, скільки літрів гарячої води потрібно сім’ї, та придбати відповідний бак.

До мінусів бойлерів відносять те, що доводиться чекати на нагрів води певний час. Техніка громіздка, і не завжди міститься в маленьких ванних кімнатах. Якщо води багато використовується, відбувається перевитрата електрики.

Як заощадити на роботі бойлера

Охочих встановити бойлер зупиняє додаткове споживання електроенергії, і відповідно підвищення рахунку за комунальні послуги. Але є спосіб заощадити на користуванні водонагрівачем:

  • Відрегулюйте температуру нагрівання, щоб прилад споживав менше електрики.
  • В основному, бойлери нагрівають воду до +75 градусів за Цельсієм. Людина все одно розбавляє таку гарячу воду, тому краще відразу понизити верхній показник температури.
  • Відключати бойлер, коли гарячої води немає необхідності. Тоді прилад не підтримуватиме температуру води, використовуючи електрику.
  • Систематично проводити чищення приладу, видаляти накип на нагрівальному елементі.

На економію електрики впливає і розмір бойлера. Для сім’ї із 2-3 осіб достатньо техніки до 50л. Чим більший об’єм, тим більше енергії необхідно витратити на нагрівання води, коли така її кількість не потребує.