Головна Цікаво Як заощадити на опаленні будинку: ефективність теплового насосу

Як заощадити на опаленні будинку: ефективність теплового насосу

92
0

Власники приватних будинків стоять перед дилемою: яку систему опалення вибрати, щоб ефективно зігрівати та охолоджувати приміщення, при цьому витрачати мінімум коштів на оплату. Серед споживачів популярності набирає тепловий насос. Він працює за принципом 3 до 1: зігріває приміщення, воду, охолоджує температуру в будинку. Незважаючи на високу вартість установки, окупність теплового насоса робить його найвигіднішим варіантом опалення приміщень.

Особливості роботи теплового насосу

З кожним роком централізоване опалення продовжує швидко дорожчати. Витрати на нагрівання води за допомогою бойлера, охолодження повітря кондиціонером також потребує багато електроенергії. Тому сьогодні все більше сімей переходить на використання багатофункціонального приладу – теплового насоса. Самостійно встановити прилад не вийде. Для цього знадобиться розробити проект, в якому береться до уваги площа приміщення, місцезнаходження, додаткове утеплення, встановлена ​​система опалення, що працює на даний момент.

Особливості теплових насосів полягає в тому, що обладнання використовує безкоштовні ресурси у необмеженій кількості: тепло із ґрунту, води, повітря. Прилад здатний генерувати тепло з природних джерел навіть за низьких температур навколишнього середовища. Насос віддає 6 кВт теплової енергії за умови споживання 1 кВт електрики. Це велика економія в порівнянні з усіма традиційними способами опалення приміщень.

Вигода установки теплового насосу

Щоб заощаджувати на опаленні у майбутньому, доведеться зробити великі інвестиції у сучасні системи вже сьогодні. Вартість установки теплового насоса варіюється від кількох тисяч до кількох десятків тисяч євро. Ціна залежить від площі приміщення та типу пристрою. Сьогодні на ринку представлено три види теплових насосів.

Геотермальний чи ґрунтовий. Бере енергію із глибини від 100 м. Там постійно тримається приблизно однакова температура до +12 градусів за Цельсієм. Встановлювати таку систему потрібно на початковому етапі будівництва. Один з найвитратніших, але й найефективніших насосів.
Водяний. Потрібно, щоб поблизу нерухомості знаходилося джерело води. Складність установки залежить від необхідності отримання дозволів від екологічних служб.
Повітряний. Найбільш простий та швидкий спосіб монтажу системи опалення.

Середній термін експлуатації повітряних насосів становить 50 років, системи окупаються приблизно за п’ять років користування. Окремий бонус, який отримують мешканці – комфортна температура повітря цілий рік.