Головна Цікаво Безоплатна правова допомога для мешканців Жовківщини

Безоплатна правова допомога для мешканців Жовківщини

511
0

Формування системи безоплатної правової допомоги є одним із прикладів інституційних змін, які сьогодні відбуваються в державі та спрямовані на реформування відносин у суспільстві.  Починаючи з 1 липня 2015 року, запрацював  масштабний соціальний проект – формування мережі зі 100 місцевих центрів із надання безоплатної вторинної правової допомоги по всій Україні. Тобто, представництва інтересів у судах, у цивільних та адміністративних судових спорах  для соціально незахищених категорій громадян. У Львівській області працює 6 місцевих центрів. Другий львівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги забезпечує надання послуг з  безоплатної вторинної правової допомоги для мешканців міста Львова, Городоцького і Жовківського районів області.

За час роботи з липня 2015 року послугами Центру скористалися понад 600 осіб (з них 18 – мешканці Жовківського району), 260 особам надано  безоплатні послуги адвокатів для представництва їх інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах.

Працівники Центру надають повну інформацію  щодо права на безоплатну вторинну правову допомогу та документів, які необхідно надати для отримання допомоги. Проте не усім клієнтам потрібне саме представництво інтересів у суді. Часто це різні питання юридичного характеру, що потребують консультування відповідних фахівців – юристів. Тому з 1 липня 2016 року розпочнуть свою роботу 400 бюро правової допомоги (з них 25 – у Львівській області), що слугуватиме посиленню правової спроможності територіальних громад. Діятимуть вони як відокремлені підрозділи місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Основним завданням бюро буде правопросвітництво у відповідних територіальних громадах. Фахівці бюро надаватимуть безоплатну первинну правову допомогу (юридичні консультації), забезпечуватимуть прийом звернень про отримання БВПД від громадян, які, відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», мають на неї право та, згідно з наказом відповідного місцевого центру, забезпечуватимуть представниц-тво інтересів таких громадян у суді. Окрім того, звернувшись до бюро, громадяни зможуть отримати доступ до онлайн-сервісів Міністерства юстиції України.

З 1 липня 2016 року розпочне свою роботу бюро правової допомоги у м. Жовкві, яке буде розташоване за адресою м.Жовква, вул. Героїв УПА, 35.

Координаційним центром із надання правової допомоги Міністерства юстиції України оголошено конкурс з відбору кандидатів на посади начальників та/або заступників начальників бюро правової допомоги. Заявки претендентів приймаються до 4 травня 2016 року.

Додатково інформуємо, що Другий львівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги розташований за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 30. Працює з понеділка до п’ятниці, з 9-00 до 18-00 години. Субота та неділя – вихідні дні. Консультації працівників Центру з питань правової допомоги можна отримати за  номерами телефонів: 097 71 17 991; (032) 255 65 71.