Головна Цікаво Чи безпечні ранні овочі?

Чи безпечні ранні овочі?

210
0

Настав час поновити організм вітамінами. Ми так довго чекали молодої картоплі, капусти, огірків. На ринках району і в торговельній мережі все частіше з’являються в реалізації ранні овочі. Ми стараємося якнайшвидше потішити себе і рідних салатами із зеленини. Однак часто це прагнення повертається в прикрощі, виникає розлад шлунка, кишківника.

Цьогоріч не зареєстровано жодного випадку отруєння нітратами. Людина думає: «Отруїлася нітратами», але це не завжди стається через хімічні засоби. Здебільшого причиною отруєння може бути, власне, не ранні овочі, а спосіб їх приготування і споживання.

Так, салати на сметані чи майонезі треба з’їсти впродовж кількох годин після приготування. Салати на олії можна протримати в холодильнику один день. Овочі і фрукти треба  добре мити, навіть якщо будете їх варити чи смажити. Щоб не було отруєнь, треба додержуватися режиму теплової обробки. Наприклад, збудники кишкових інфекцій знешкоджуються при температурі 100 градусів упродовж 15-20 хвилин.

Ніколи не кладіть готові до вживання продукти поряд із сирими, бо це може призвести до забруднення шкідливими мікроорганізмами. Якщо з різних причин ви не можете помістити продукти в холодильник, то за кімнатної температури зберігайте їх не більше, ніж дві години.

Основне правило: не купуйте продуктів на «стихійних ринках». Адже саме тут торгують їжею, котра швидко псується, без засобів охолодження, яка може тижнями лежати у спеку на прилавку, а потім потрапляє на ваш стіл. Не соромтеся запитати у продавця сертифікат якості.

Аби запобігти отруєнню, слід купувати продукти в магазинах, які забезпечені необхідним холодильним обладнанням, мають відповідні документи і посвідчення якості. Адміністраціям же ринків радимо ретельніше перевіряти продукцію, що надходить на їхні прилавки.

Галина ДЕМЧУК, головний спеціаліст Жовківського районного управління Головного управління Держсанепідслужби у Львівській області.