Головна Цікаво Чому пластикові ємності кращі за металеві?

Чому пластикові ємності кращі за металеві?

8
0

Ємності різного розміру та об’єму широко використовують як в побутовому господарстві, так і на великих виробничих підприємствах. За відсутністю альтернативи, людство досить довго використовувало металеві бочки, що викликали масу незручностей. На зміну металу сьогодні прийшли полімери, завдяки яким у всьому світі виготовляють зручні та практичні пластикові ємності різного обсягу.

Чому відбувся такий перехід на пластик і в чому відмінності цього матеріалу, пропонуємо розглянути це питання далі.

В чому недоліки металевих ємностей

Використання металевих ємностей рано чи пізно призводить до необхідності їх

ремонту або заміни. Поява іржі, усунення течі, необхідність фарбування, розходження швів — з такими та іншими проблемами стикаються власники металевих баків. Чому так відбувається? Все дуже просто:

  • Регулярний контакт з вологою поступово робить свою справу і незабаром іржа роз’їдає колись міцну стінку резервуара.
  • При виготовленні бака зазвичай використовують кілька металевих деталей, які з’єднують між собою за допомогою зварювання. Стики досить надійні, проте в окремих ситуаціях можуть не витримувати тиску рідини зсередини.
  • Металл дуже міцний матеріал, але незважаючи на це, дуже вимогливий у догляді. Його треба регулярно обробляти і підфарбовувати щоб не почалась корозія.
  • Якщо бак так чи інакше піддавався фізичному негативному впливу, наприклад, під час перевезення на вантажному автомобілі або частому переміщенні, то на ньому з часом утворюються вм’ятини та тріщини.

Крім цього варто пам’ятати, що чим більш обсяг ємністі, тим товщі повинні бути її стінки. У великих резервуарах товщина доходить до 12, а в деяких випадках і до 20мм, звичайно це позначається на величезній вазі ємності і труднощах в її переміщенні.

Особливості тари з пластику

Альтернативою металевим ємностям сьогодні є тара, виготовлена з якісного пластику.

  • Пластиковим баків не страшна іржа, вони довговічні, міцні і добре переносять удари та перевезення на автомобілі.
  • При використанні високоякісної сировини можливе виготовлення ємностей, які допускаються до тривалого зберігання харчової продукції, в тому числі питної води.
  • Ємності з пластику не потрібно підфарбовувати.
  • Виробництво баків за допомогою ротоформування дає змогу отримати вироби з однаковою товщиною стінок, без стиків і клеєних частин. Такі ємності добре витримують тиск рідини зсередини і при цьому важать значно менше металевих аналогів, що значно полегшує монтаж.

В інтернет-шопі Літолан представлений широкий асортимент продукції з пластику. Тут можна знайти як різноманітні ємності, так і багато іншого.