Головна Цікаво ЕМГ (електроміографія) нижніх та верхніх кінцівок у Києві в клініці “Аватаж”

ЕМГ (електроміографія) нижніх та верхніх кінцівок у Києві в клініці “Аватаж”

295
0

Для оцінки функціонального стану периферичних нервів, активності м’язів верхніх та нижніх кінцівок проводиться спеціальна діагностика – електронейроміографія (ЕМГ). Це досить специфічний, неінвазивний, але інформативний метод діагностики, що проводиться за певними показаннями. Найчастіше призначення на діагностику методом ЕМГ пацієнту дає лікар-невролог чи невропатолог, терапевт, травматолог чи хірург.

Пройти необхідні діагностичні процедури для оцінки функціонального стану нервів, м’язів та нервових корінців пропонує медичний центр “Аватаж” у Києві. Ми спеціалізуємося на обстеженні пацієнтів різних вікових груп щодо неврологічних патологій і надаємо широкий спектр не тільки діагностичних, а також лікувальних та реабілітаційних процедур.

Суть методики ЕМГ (електроміографії верхніх та нижніх кінцівок) у клініці “Аватаж” у Києві

М’язи скорочуються під впливом нервових імпульсів. Останні генеруються в ЦНС і передаються периферичними нервами до певних м’язів. Якщо роботу цієї зв’язки порушено, м’язи перестають повноцінно виконувати свої функції, а людина втрачає здатність повноцінно рухатися. З метою виявлення подібних проблем проводиться ЕМГ верхніх та нижніх кінцівок (електроміографія). Процедура безболісна, досить швидка (займає трохи більше 20-30 хвилин) і навіть інформативна в усіх вікових групах.

ЕМГ відноситься до безпечних методів діагностики, тому може проводитися не тільки у дорослих, а також у дітей і навіть вагітних жінок, пацієнтів з кардіостимулятором.

ЕМГ у складі комплексної діагностики пацієнтів:

  • оцінює активність нервів та м’язів;
  • вимірює швидкість передачі нервового збудження;
  • визначає проблемні зони у роботі ЦНС.

Щоб отримати максимально точні результати обстеження, м’язи пацієнта під час процедури мають бути максимально розслаблені. Інакше лікареві буде складно інтерпретувати результати діагностики.

Як проводиться процедура ЕМГ?

Всі діагностичні та лікувальні процедури пацієнтам у медичному центрі “Аватаж” (www.awatage.com) проводяться за попереднім записом, що дозволяє уникнути черг. Діагностику виконують досвідчені фахівці, у розпорядженні яких є все необхідне обладнання, зокрема комп’ютеризовані апарати для ЕМГ.

На область верхніх чи нижніх кінцівок (залежно від цілей діагностики), накладаються електроди (референтний та стимулюючий). Між ними розміщується третій електрод для заземлення.

Спочатку апарат фіксує потенціал м’язів, які перебувають у стані спокою. Після цього проводиться стимуляція. На м’язи впливає електричний струм, після чого пристрій фіксує, як швидко нервами проходить імпульс. В результаті вдається виявити максимально проблемні ділянки та діагностувати різні патології. Якщо фіксується слабка м’язова відповідь на вплив подразника, фахівець робить висновок про нервово-м’язову слабкість верхніх чи нижніх кінцівок.

Пройти процедуру ЕМГ слід при ушкодженнях нервів, якщо є симптоми з боку м’язового апарату, є підозри на захворювання неврологічного характеру. Крім того, невролог може дати направлення на обстеження, якщо підозрює, що будь-яка хвороба торкнулася роботи ЦНС або викликала ускладнення неврологічного характеру.

ЕМГ – процедура, яка практично не має протипоказань. Так, даний вид діагностики не проводиться у пацієнтів з неврологічними розладами та порушеннями, а також у хворих, які страждають на високий рівень гіпертонії.

Якщо ви шукайте перевірене місце, де можна пройти ЕМГ швидко та без черг, зверніться до медичного центру “Аватаж” у Києві. Актуальні ціни на процедури представлені на сайті клініки. Записатися на прийом можна онлайн або телефоном, зв’язавшись з менеджером нашої компанії.