Головна Здоров'я На Львівщині реалізували проєкт зі створення єдиного на Заході України Банку грудного...

На Львівщині реалізували проєкт зі створення єдиного на Заході України Банку грудного молока

74
0

У комунальному закладі Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна лікарня» відбулося урочисте відкриття першого в Західній Україні Банку грудного молока. Захід присвятили Всесвітньому тижню з підтримки грудного вигодовування.

Як зазначив директор лікарні Михайло Гичка, унікальність проєкту полягає в тому, що він повністю зреалізований за кошти меценатів.

«Роботи тривали кілька років: у приміщенні проведено сучасний ремонт, створені комфортні умови перебування, встановлена нова вентиляційна система, відеонагляд, нове потужне обладнання та система водоочистки.

Загальна вартість становить близько 15 млн гривень – це приклад дієвого соціально відповідального бізнесу і співпраці з міжнародними партнерами. Особливу подяку складаємо нашим латвійським благодійникам, які допомогли на завершальному етапі закупити дороговартісний аналізатор і пастеризатор грудного молока», – зазначив Михайло Гичка.

За його словами, потужності банку грудного молока можуть забезпечити потреби всіх лікувальних закладів Львова і області, а в майбутньому у Західній Україні, які надають допомогу новонародженим.

«Банк грудного молока – це збереження нашого генофонду, життя та здоров’я наших діток, наших українців, які будуватимуть нашу країну в майбутньому.  Дуже приємно, що наш комунальний заклад обласної ради, у такий важкий час, незважаючи ні на що, реалізував такий важливий проєкт», – зазначила голова комісії з питань охорони здоров’я та материнства Анна Ярмола.