Головна Цікаво Етапи виробництва пластикових пляшок для води та інших рідин

Етапи виробництва пластикових пляшок для води та інших рідин

39
0

Для кожного виробника напоїв або інших рідин найраціональніший, безпечний і дешевий спосіб упакувати продукцію – використовувати пластикові пляшки https://taraplast.com.ua/bottles. Якщо є зацікавленість в цьому виді упаковки, варто детально вивчити процес її виробництва.

Як роблять пластикові пляшки

Якщо виробництво дуже велике, раціонально придбати видувну машину для використання ПЕТ тари. Справа в тому, що в готовому вигляді пляшки перевозити дуже дорого. Незважаючи на те, що вони легкі, займають вони багато місця. Саме тому великі підприємства, найчастіше, закуповують пляшки у вигляді преформ. Вони виглядають як пробірки і вже пофарбовані в бажаний колір. Вони можуть мати різні розміри, товщину і діаметр для майбутньої кришки. Також заздалегідь закуповуються готові кришки з обідками, вони надягають вже після заповнення рідиною. Преформи робляться так:

  • сушка грануляту, так як сировини властиво поглинати зайву рідину;
  • плавлення гранул;
  • додавання фарбника;
  • лиття в термопластавтоматах.

Якщо немає можливості придбати видувну машину для ПЕТ тари або виробництво невелике, придбати готові якісні пластикові пляшки варто в компанії “Тарапласт”. Замовити можна тару будь-якого обсягу, кольору чи форми. Фарбують тару не для краси. Це потрібно для того, щоб пляшка пропускала менше кількості ультрафіолетового випромінювання.

Фінальні кроки у виробництві

Найчастіше виробництво пластикових пляшок повністю автоматизовано. Кілька працівників буде потрібно для контролю наклеювання етикеток, видування і розливу продукції. Видув повноцінної пляшки з преформи відбувається безпосередньо перед тим, як туди заллється рідина.

Теоретично пляшку можна зробити абсолютно будь-якої форми, але найчастіше використовується кругле дно. Якщо зробити трикутне, то транспортувати продукцію в такій тарі буде незручно. Квадратні пляшки дуже рідко використовуються, тому що вони часто застряють на стрічці транспортера.

Щоб видути пляшку, преформу потрібно нагріти. Для цього будуть потрібні лічені секунди. Для нагріву вона надівається на штир і нагрівається рівномірно інфрачервоні лампами. Потім заготовка вставляється в металеву форму і розтягується вертикально штоком до дна, а потім повітря розплющує її по стінках форми. Останній етап складається з охолодження готової тари.