Головна Цікаво Як швидко та легко подати показники лічильника газу?

Як швидко та легко подати показники лічильника газу?

2950
0

ПАТ «Львівгаз» створив можливість для споживачів легко та швидко подавати показники лічильника газу.  Це можна зробити, обравши зручний для Вас спосіб, – надіслати їх на електронну адресу, повідомити телефоном або внести  їх на спеціальному Інтернет-порталі. Але, за словами мешканців району, наприкінці місяця виникають проблеми з поданням показників газових лічильників, через перенавантаження інколи неможливо додзвонитися.

Про нюанси надання населенню послуг із газопостачання, подання щомісячних даних про спожитий природний газ запрошую розповісти начальника Жовківської районної служби газопостачання Андрія Маркова.

— Щоб нарахування за газ відповідали показникам лічильника, згідно з «Правилами надання населенню послуг з газопостачання», споживачі повинні щомісяця станом на 30-31 число надавати у газове господарство фактичні дані про спожитий природний газ. А фахівці газового господарства, у свою чергу, не рідше як раз у півроку, проводити контрольну перевірку таких показників. Споживачам, які не подають у газове господарство щомісячних показників своїх лічильників станом на 30-31, здійснюється середнє авансове нарахування. Тобто, при  розрахунках береться до уваги кількість встановлених газових приладів, опалювальна площа, температурні коефіцієнти, показники контрольних груп тощо.

ПАТ «Львівгаз» створив контакт-центр для обслуговування споживачів газу Львівської області. З 8:00 до 20:00 за номерами телефонів 032-2907-104; 067-21-77-104. Ви зможете отримати консультацію з будь-яких питань  щодо роботи газового господарства, нарахувань за газ або оплати рахунку, призначення пільг чи субсидій та багато інших питань. Також за цими номерами Ви можете повідомити показники свого  лічильника газу.

Окрім того, для споживачів створені додаткові номери, за якими також можна подати показники лічильника щодня з 08:00 до 17:15 год. – (032) 259-11-04 або за номером телефону газового господарства у Жовківському районі (3252) 6-18-52.

Зручно та швидко подати показники лічильника також можна з допомогою Інтернет-порталу комунальних послуг http://www.infolviv.com.ua, попередньо зареєструвавшись на ньому. Для цього у реєстраційному полі необхідно внести свої дані: email, ім’я, прізвище та пароль. Внесені показники лічильників будуть автоматично надіслані до ПАТ «Львівгаз».

Ви можете надіслати показники лічильника на електронну пошту контакт-центру info@contakt.rgc.ua  або електронну пошту вашого газового господарства у Жовківському районі Zhovkva.billing@lvgas.com.ua

Чому споживачі отримують квитанції з оплатою за газ, яка не відповідає фактичному показнику лічильника?

— Іноді споживачі отримують рахунки-квитанції на оплату за газ, які не відповідають показникам газового лічильника станом на кінець розрахункового місяця. Така ситуація виникає тому, що показники лічильників зазвичай знімаються у 20-х числах місяця, а рахунок за блакитне паливо споживачу виписується за увесь календарний місяць. Отже, за ті десять, п’ять чи три дні, що залишилися до кінця місяця після зняття контролером показників, проводиться нарахування, відповідно до методики, яка розроблена НАК «Нафтогаз України».

Щоб уникнути непорозумінь при нарахуванні за газ надалі рекомендуємо подавати фактичні дані про спожитий природний газ наприкінці кожного місяця (30-31 числа) у будь-який зручний для вас спосіб – надіслати їх на електронну адресу, повідомити телефоном або внести їх на спеціальному Інтернет-порталі.

— Андрію Васильовичу, роз’ясніть, будь ласка, як змінилися функції ПАТ «Львівгаз» і чи вплине це на послуги газопостачання?

— З 1 липня 2015 року ПАТ «Львівгаз» займається лише обслуговуванням газових мереж та обліком блакитного палива. Натомість постачає природний газ споживачам Львівської області нове підприємство – ТОВ «Львівгаз збут». Відповідну ліцензію компанії видано Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг постановою № 1682 від 04.06.2015 року.

Розмежування функцій газо-розподільного та газопостачального підприємства здійснено на виконання Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу». Документ був прийнятий у зв’язку зі вступом України до Європейського енергетичного співтовариства з метою імплементації на наших теренах «газового» законодавства ЄС. Відтак розмежування функцій підприємств газового господарства – це один із етапів реформування галузі країни відповідно до європейського зразка, яке передбачене Другим енергетичним пакетом європейського співтовариства.

Отож, з 1 липня 2015 року новим постачальником газу для споживачів  Львівської області є компанія ТОВ «Львівгаз збут». Натомість ПАТ «Львівгаз» здійснює лише транспортування блакитного палива розподільними трубопроводами та веде облік його обсягів споживання.

Споживачам природного газу необхідно укласти договір з новим постачальником газу – ТОВ «Львівгаз збут» про надання послуг з газопостачання, типова форма якого затверджена  НКРЕКП. Щоб не створювати ажіотажу серед споживачів та для їх зручності, процес переукладання договорів буде здійснюватися поступово та продумано. Зокрема, примірники договорів  будуть розноситися по домівках та надсилатися поштою. Окрім того, аби запобігти виникненню черг, споживачам, які зможуть самостійно прийти у газове господарство, буде призначено та повідомлено про конкретну дату та годину прийому.

Користуючись нагодою, хочу привітати працівників ПАТ «Львівгаз», а особливо Жовківської районної служби, з професійним святом – Днем працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості. Бажаю міцного здоров’я, миру та спокою, добра і злагоди, приємної праці!

— Дякую за бесіду!

Розмову провела

Вікторія БОДНАР.