Головна Цікаво Як уникнути отруєння грибами

Як уникнути отруєння грибами

239
0

Україна відноситься до країн, в якій вживання дикорослих грибів є традиційним, але ця традиція несе в собі значний ризик щодо отруєння.

Гриби у будь-якому вигляді збагачують та урізноманітнюють меню здорової людини. У той же час треба враховувати й той факт, що вони погано перетравлюються. Тому вживати їх рекомендується лише людям із здоровою травною системою. При захворюваннях шлунково-кишкового тракту, а також людям похилого віку і дітям доцільно утримуватися від вживання грибів.

Отруєння проявляється по-різному в залежності від того, який гриб спричинив захворювання. Наслідки отруєння залежать, крім виду гриба, також від віку та стану здоров'я постраждалого, кількості з'їдених грибів. Найбільш тяжко переносять грибні отруєння діти, тому серед них найчастіше спостерігаються випадки зі смертельними наслідками.

Основні причини отруєнь:

— вживання отруйних грибів;

— неправильне приготування умовно їстівних грибів;

— вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;

— вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне  сечовиділення,  проноси,  розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.

Профілактика отруєння грибами

• Збирайте тільки ті гриби, які добре знаєте.

• Ніколи не вживайте у їжу незнайомі гриби.

• Добре знайте відміни їстівних і отруйних грибів.

• Не збирайте ніяких грибів близько від залізничних і автомобільних шляхів, атомних і теплових електростанцій, великих промислових зон.

• Не купуйте на базарах суміші грибів із різних їх видів у якості грибної ікри, салатів, пирогів з грибами й інших виробів з подрібнених грибів.

• Не робіть домашню заготівлю грибів у герметичній упаковці, що викликає захворювання ботулізмом.

• Будь-яку заготівлю грибів на зберігання робіть тільки у відкритому посуді під марлею або папером.

• Обов’язково перевіряйте гриби на радіоактивність.

• Сушіть тільки певні види грибів, такі як білий гриб, підосичник, підберезник, маслюк, моховик, зморшок і трюфель білий; не користуйтеся сумнівними методами перевірки грибів на отруйність.

Пам’ятайте: пильне ставлення до свого здоров’я та здоров’я Ваших близьких — основа для запобігання отруєння грибами.

Марія Слюсар, лікар-епідеміолог.