Головна Цікаво Як зареєструвати новонароджену дитину

Як зареєструвати новонароджену дитину

180
0

Із лютого цього року для реєстрації новонародженої дитини батькам не потрібно окремо звертатись у підрозділи міграційної служби. Реєстрація проводиться органом соціального захисту, в якому оформляється соціальна допомога.

Спрощення процедури реєстрації місця проживання дитини передбачено Наказом МВС України від 21 січня 2014 року № 43. Відповідно до наказу, органи соціального захисту надають підрозділам міграційної служби дані про місце проживання дитини. Ці дані батьки чи законні представники дитини зазначають у заяві про призначення допомоги при народженні дитини.

Якщо батьки дитини зареєстровані за різними адресами, то в заяві необхідно окремо зазначити, що місце проживання дитини погоджено обома батьками.

Процедура реєстрації унеможливлює й надання неправдивих даних. Якщо у міграційній службі під час перевірки встановлять, що місце проживання одного з батьків не зареєстровано або в реєстрації місця проживання дитини відмовлено, про це негайно повідомлять орган соціального захисту.

Для реєстрації новонародженого слід надати працівниками органів соціального захисту свідоцтво про народження дитини та паспорт одного з батьків із відповідним штампом про реєстрацію, де вказана адреса, за якою проживатиме дитина.

М. БАДАН,

начальник Жовківського РВ ГУ ДМСУ у Львівській області.