Головна Цікаво Калина – символ та лікарство

Калина – символ та лікарство

396
0

І в цьому національний характер українців. Як і ця рослина, вони красиві тілом і душею, доброзичливі, завжди готові прийти на допомогу. Про лікувальні властивості калини звичайної розповідає фітотерапевт, народний духовний цілитель з міста Бродів Галина ПОВШАК.

«Хіба можна уявити собі дитинство без калини, особливо якщо ти ріс у селі! Пригадайте: як тільки застудився, починав кашляти, відразу ж напували чаєм з калини. А якщо додати до того чаю меду, потім гарно вкутатися, щоб пропітніти — застуду як рукою зніме. Заміняла калина колись і лимон, і родзинки. Куди тим тістечкам теперішнім до пиріжків з калиною! Або з начинкою з дрібно нарізаного гарбуза, тушкованого з ягодами калини. До цієї маси додають також цукор і ваніль. Мабуть, за смаком та цінністю для здоров’я кращої начинки й не придумаєш. Вітамінний чай з калини діє заспокійливо. Ягоди калини підсилюють роботу серця, поліпшують дихання, є ефективним сечогінним засобом. При істерії, спазмах, виразці шлунка, колітах та інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту беруть дві столові ложки ягід, розтирають у ступці й заливають склянкою окропу. Настоюють і вживають по столовій ложці три рази на день. Має калина в собі велику, ще до цього часу не розпізнану навіть вченими, силу. Адже недарма вона вважалася найкращим засобом профілактики пухлин молочної залози (сік з ягід калини наполовину з патокою). Антиканцерогенні також настої з листя і ягід. Калиновий сік був незамінним засобом для косметики, особливо при лишаях та вуграх. Нині юнаки в перехідному віці часто соромляться отих вад обличчя і не знають, куди кинутися за допомогою. А треба перед сном умитися водою з милом, намастити обличчя калиновим соком і через 20 хвилин змити холодною водою.

Чудовим зміцнювальним засобом після тяжких захворювань, при фурункулах, шкірних висипах і лишаях допомагає сік з листя калини. Ним змазують ушкоджені ділянки шкіри, і також вживають по 10 крапель три рази на день за 30 хвилин до їди. Свіжий сік допомагає також дітям при діатезі, якщо змазувати ним запалені ділянки. Лікувальні властивості мають і листя, і квіти, і кора калини. Та найкраще, найцінніше й найсмачніше — це соковиті ягоди. Час для збирання ягід калини — перші заморозки. У підморожених ягодах гіркота зменшується і вони стають солодшими. В суху погоду зберіть ягоди, пересипте порівну з цукром і зерігайте в скляній банці. Ця суміш не псується роками. І завжди у вас будуть чудові ліки».