Головна Цікаво Камінні топки каміну закритого типу: огляд переваг та недоліків

Камінні топки каміну закритого типу: огляд переваг та недоліків

191
0

Камін – це унікальна конструкція в будинку, яка з кожним днем завойовує безліч сердець. Саме з цим елементом асоціюється затишок і тепло домашнього вогнища, саме він розслабляє і заспокоює, адже веселі язички полум’я неначе володіють особливою магією. Класичний камін, викладений з вогнетривкої цегли з камерою згоряння в приміщенні, є древнім чарівним видом, але підходить для застосування лише одиницям.

Відмінною альтернативою йому стали камінні топки закритого типу. Їх можна встановити в будь-якому будинку, і проблем не виникне, зате ефект порадує будь-якого господаря. Але якщо ви маєте сумніви, щодо типу каміну, то давайте розберемо переваги та недоліки закритих топок, щоб ви змогли остаточно зробити вибір.

Основні переваги вибору для дому камінних топок закритого типу

Отже, камінна топка – це «серце» каміну. У закритих камінах вони являють собою окремо виготовлену металеву конструкцію (на ринку сьогодні представлені сталеві і чавунні) для згоряння палива, що закриваються дверцятами з жароміцного скла. Усередині – конвекційний короб.

Говорячи про переваги закритих топок, в числі найбільш значущих можна виділити декілька.

  1. Високий ступінь безпеки. За рахунок того що внутрішня частина закрита дверцятами, забезпечується бар’єр іскрам, попелу, вогню і диму. Таким чином, вони не проникають всередину, не можуть пошкодити підлогове покриття, що знаходиться поблизу, не завдають забруднень в помешканні від своєї роботи. Але найголовніше – це безпека для самих людей, які проживають в будинку. Пожежна безпека – найважніша перевага вибору такого варіанту топок.
  2. Економічна ефективність. В першу чергу, за рахунок того, що вище ККД при економії на витраті паливного матеріалу. Конструкція дозволяє досягти такої температури, при якій спалюється все завантажене паливо, тоді як в камінах відкритого типу цього ніколи не вдається. Обігрів при економній витраті паливних матеріалів у разі використання закритої топки виходить в 4 рази вище.
  3. Запобігання викидам в житлове приміщення чадного газу і продуктів горіння. Проблема відкритих видів завжди була якраз в тому, що господарям будинку не вдається своєчасно відчути чадні викиди, адже СО не пахне, але швидко наповнює приміщення і призводить до задухи людей. Закриті топки це виключають. Плюс, в сучасних моделях стало можливим облаштування системи вторинного допалювання, при якій потоки додаткового повітря запускаються в верхню зону камери згоряння, де окислюють чадний газ до безпечного вуглекислого, отримуючи при цьому порцію додаткового тепла для будинку.
  4. Безмежні дизайнерські можливості. Топку ви зможете облицювати привабливим матеріалом і зробити в будинку унікальний по дизайну камін, який ідеально гармонує саме з вашим приміщенням. Оформлення легко зробити для класичного стилю, кантрі, модерну, мінімалізму або ультрамодного хай-тека. Дверцята можуть відкриватися в будь-яку зі сторін і підніматися вгору.
  5. Можливість створення резервної системи опалення. Наприклад, при відключенні газу або електрики, можна провести обігрів прилеглих приміщень шляхом природної конвекції гарячого повітря, якщо передбачити його розведення.

Які визначають недоліки?

Говорячи про камінні топки, для об’єктивності слід зазначити і їх недоліки. Для деяких споживачів мінусом стає якраз відсутність відкритого полум’я (воно знаходиться за склом), тому що весь шарм якраз в ньому. Якщо ж придбати дешеву модель, то огляд язичків вогню буде ще менше. Щодо ціни, то закриті вийдуть дорожче, але переваг у них все ж таки більше.

Вирішувати вам!