Головна Цікаво Кожен є ковалем свого щастя

Кожен є ковалем свого щастя

8773
0

Наша держава опинилася у хвості рейтингу, який визначає, де люди найщасливіші. У першій п’ятірці шкали щастя World Happiness Report — Данія, Швейцарія, Ісландія, Норвегія і Фінляндія. Укладачі відзначають, що чим менші показники соціальної нерівності у країні, тим її жителі в цілому щасливіші.

Україна у рейтингу найщасливіших посідає 123-тє місце зі 157, опинившись у сусідстві з такими африканськими державами, як Кенія та Гана. Найнещасніші люди, на думку укладачів списку, у Бурунді (Африка). На передостанньому місці опинилася охоплена війною Сирія.

Життєва захищеність українців дуже погана. У країні відбуваються нескінченні політичні кризи. Звісно, величезний негативний вплив на рівень щастя має війна.
Це промоніторили  поняття щасливого суспільства у різних державах і чинники, які впливають на захищеність і впевненність громадян. Вони, в основному, залежать від дієвого, а не лише задекларованого рівня соцзахисту.

А що ж таке щастя для окремої людини? Визначенням цього поняття, впевнено можна сказати — у кожного різне. Комусь для щастя достатньо лише бути здоровим, іншому – придбати якусь дороговартісну річ, наприклад, квартиру чи автомобіль, для декого – подорож новою країною чи захоплива мандрівка у Карпати. Окрема людина відчуватиме насолоду від доброї справи – посадила дерево, провідала хворого, допомогла ближньому, поділилася скибкою хліба. Хіба ж щастя перебувати у золотій клітці? Тож усе зале-жить від моральних цінностей та матеріального добробуту індивідума.

Можна з упевненістю наголосити, що щастя – це насамперед особливий стан душі, який передбачає певну піднесеність настрою, радість і, звичайно ж, душевний спокій.

Ще давньогрецькі філософи намагалися пояснити це поняття, зрозуміти його сенс і пов’язували це зі станом урівноваженості, гармонії людської душі. Але кожна людина – коваль свого щастя. Тож необхідно шукати його, намагатися зауважувати у простих буденних речах – прокидатись кожного ранку, бачити блакитне небо і радіти першим променям сонця. А ввечері дякувати Богу за прожитий день.

Кожен може бути щасливим, але чомусь не всі усвідомлюють. «Щастя можна знайти тільки в собі, а щоб його віднайти, треба пізнати себе!» — писав Григорій Сковорода. Нещодавно приємно і повчально вразив учасник проекту на каналі 1+1 «Голос країни». Не пройшовши у фінал, він подякував за подаровані миті задоволення. «Це ще один по-особливому щасливий день у моєму житті! Я щасливий, бо зай-маюся улюбленою справою – музикою!» – наголосив молодий чоловік, якого і судді, і глядачі після таких слів підтримали оплесками стоячи.

Тож кожен сам обирає стежину до щастя, яка особливо залежить від старання й вміння, а інколи й від людей, які опиняться на твоєму шляху. Інколи треба навчитися цінити те, що маєш, і дякувати за кожен день. На одному з редакційних завдань мене дуже вразила зустріч, яку запам’ятала на все життя. Героїнею мистецького вечора була поетеса з Дублян Ольга Буднікова. Ця сильна жінка з раннього віку прикута до інвалідного візка, але її оптимізму й натхнення вистачить на цілу армію фізично здорових.

Пані Оля випромінює любов і дарує позитив, від якого стаєш загартованим й упевненим. Не можна скиглити, шукати причини невдач, а треба жити, працювати  і йти до мети. Коли падаєш, а таке буває неодноразово через невдачі чи непорозуміння, вміти знаходити сили піднятися, здолати перешкоди, стати міцнішим й загартованішим.
Іноді щастя буває непомітним, воно тихо дрімає в тобі та неголосно співає. Це дивовижні миті і їх потрібно вміти відчувати. З таких крихітних шматочків і складається примхливий вітраж нашого життя. Люди, зазвичай, шукають щастя у грошах, кар’єрі, а воно зовсім поряд – у серці кожного з нас, у любові, доброті, які так легко можна дарувати ближнім. Тож радіймо життю в усіх його проявах, не очікуючи казкових марень. Позитивна людина – щаслива людина! А тоді можна вершити заплановане, і мрії стають реальністю.

Уляна Головенько.