Головна Цікаво Коензим Q10: важливі переваги для вашого здоров’я

Коензим Q10: важливі переваги для вашого здоров’я

33
0

Коензим Q10 — це важлива сполука, яка сприяє генерації енергії у клітинах. Наш організм здатний самостійно виробляти її. Втім з віком її синтез дещо погіршується, тому на допомогу приходять спеціальні харчові добавки. Наприклад, коензим Q10 високої абсорбції від Doctor’s Best має чимало переваг, адже препарат покращує роботу багатьох систем організму, в тому числі й серцево-судинної. Ця сполука має надважливе значення для здоров’я людини, а її низький рівень може призвести до розвитку різних захворювань. Пропонуємо дізнатись більше про коензим Q10 і його основні переваги .

Особливості коензиму Q10

Коензим Q10 міститься в нашому організмі: переважно в серці, печінці, нирках та підшлунковій залозі. Він бере участь у генерації енергії в клітинках, утворюючи важливий антиоксидант АТФ. Також він захищає клітини від окислювального стресу, який може перешкоджати нормальному функціонуванню клітин та стає причиною розвитку різних захворювань.

Низький рівень коензиму Q10 в організмі найчастіше пов’язаний з віковими змінами. Втім нерідко причина може полягати у вживанні певних ліків, генетичних дефектах, дефіциті харчування тощо. На допомогу можуть прийти спеціальні харчові добавки з коензимом Q10 та збалансоване харчування.

Основні переваги коензиму Q10

Коензим Q10 позитивно впливає на загальний стан здоров’я та сприяє покращенню самопочуття. Він ефективно бореться з відчуттями втоми та браку життєвих сил. Крім того, він покращує здоров’я серця та регулює артеріальний тиск, розширюючи кровоносні судини та знижуючи ризик гіпертонії.

Сполука бере участь в управлінні холестерином. Вона знижує рівень ліпопротеїнів низької щільності (так званого «поганого» холестерину), а також підвищує рівень ліпопротеїнів високої щільності, що в кінцевому результаті позитивно впливає на здоров’я людини.

Крім того, коензим Q10 сприяє здоров’ю шкіри та має антивіковий ефект. Річ у тім, що ця сполука сприяє виробленню колагену — спеціального білку, який надає шкірі пружності та еластичності. Таким чином, вживання коензиму Q10 зменшує появу тонких ліній, зморшок, а також усуває проблему в’ялості шкіри. Сполука сприяє збереженню вологи у дермі, що позитивно впливає на стан шкіри

Корисний коензим Q10 для репродуктивного здоров’я жінки. Численні дослідження показали, що сполука покращує якість яйцеклітин, а також має позитивний вплив на фертильність. Крім того, він врівноважує гормональний баланс

Коензим Q10 має чудовий потенціал запобігання віковому зниженню когнітивних функцій, а також позитивно впливає на роботу мозку. Варто згадати про зміцнення імунної системи шляхом підвищення активності лімфоцитів та макрофагів, які дозволяють позбутися вірусів та інфекцій в організмі. Численні дослідження довели, що коензим Q10 запобігає мігрені та суттєво зменшує кількість її проявів. Також він полегшує симптоми головного болю.

Джерела коензиму Q10

Коензим Q10 можна знайти у різних продуктах. Найбільша його концентрація міститься у м’ясі. Саме тому важливо додати до раціону свинину та яловичину. Втім не слід нехтувати й рибою. Велика кількість коензиму Q10 міститься у жирних сортах риби на кшталт сардини, лосося, макрелі тощо.

Якщо ви є веганом, то слід звернути увагу на різноманітні соєві продукти. Наприклад, сир тофу, соєве м’ясо є чудовими джерелами коензиму Q10. Велика кількість елемента також міститься в горіхах та насінні.

Важливо розуміти, що найбільша концентрація коензиму Q10 — у продуктах тваринного походження. Тож, якщо ви обираєте рослинну дієту, ви можете не отримувати достатню кількість елемента. В таких випадках важливо додатково вживати спеціальні харчові добавки. Перед цим важливо проконсультуватись із лікарем та в жодному разі не перевищувати рекомендовану дозу.

Найкраще поєднувати вживання харчових добавок з корисними жирами (наприклад, горіхами). А ще важливо не поєднувати харчові добавки разом з препаратами, що зменшують кислотність шлунку. Варто враховувати й особливості свого організму: якщо ви помічаєте появу побічних ефектів (наприклад, шкірних висипів чи свербежу), слід відмовитись від вживання препарату та звернутись до лікаря. Але загалом такі випадки поодинокі.