Головна Цікаво Кондиціонери та теплові насоси: застосування й особливості вибору

Кондиціонери та теплові насоси: застосування й особливості вибору

11
0

Власникам приватних будинків варто ще на етапі проектування продумувати, яку кліматичну техніку встановлювати вдома. Особливо важливо вирішити, як ви будете обігрівати приміщення взимку, охолоджувати повітря влітку та підігрівати воду. Наприклад, ви можете купити настінний кондиціонер, а можете зробити вибір на користь теплового насосу. Розповімо про цю техніку детальніше.

Теплові насоси

Якщо вам потрібно забезпечити комфортну температуру вдома, ви можете купити тепловий насос. Що це за вид кліматичної техніки? Такий насос може стати основним джерелом енергії для гарячого водопостачання і системи опалення. Така кліматична техніка може працювати в досить суворих кліматичних умовах, аж до -25 °С, хоча в Україні такого морозу практично не буває. При цьому енергію, яку виробляє така техніка, отримують екологічним шляхом – з повітря або ґрунту. Такий варіант набагато більш економний, ніж із застосуванням газу, електроенергії або дров.

Види

Є декілька видів теплових насосів, які пропонують сучасні виробники:

  • повітря-повітря;
  • ґрунт-вода;
  • повітря-вода.

Відповідно, така техніка для обігріву використовує природні джерела – воду, повітря та тепло ґрунту.

Переваги та недоліки

Почнемо з недоліків, оскільки їх набагато менше. Один з недоліків – великі витрати на початковому етапі, при покупці такої кліматичної техніки. Другий недолік – це малоефективна робота при температурі нижче -25°С. Але оскільки наші зими і так досить теплі, другий недолік буде незначним.

Серед основних переваг – можливість швидкого нагріву або охолодження приміщення, залежно від ваших потреб; відсутність сильного шуму під час роботи; простота монтажу; економність виробу порівняно з іншою кліматичною технікою. У магазині Рівне-Кондиціонер ви можете дізнатися більше інформації про теплові насоси, актуальні ціни на цю та іншу техніку.

Настінні кондиціонери

Вони встановлюються практично будь-де – і у квартирах, і у офісах, і у житлових будинках. Орієнтуйтеся, що потужності таких кондиціонерів вистачить на охолодження/обігрів повітря у приміщенні площею до 100 кв. м. Якщо ж вас турбує надмірна сухість повітря у приміщенні, ви додатково можете купити зволожувач повітря.

Настінні кондиціонери мають безліч переваг:

  • невисока ціна;
  • багатофункціональність;
  • низький рівень шуму;
  • простота обслуговування;
  • невеликі габарити.

Звичайно, монтаж та демонтаж повинні робити лише професіонали. Ціна монтажу кондиціонера буде залежати від компанії, до якої ви звернетеся. Не потребують професійного монтажу лише мобільні кондиціонери.

Тож обираючи кліматичну техніку, зважуйте всі за і проти та завжди звертайтеся за консультацією до професіоналів. Якісна техніка забезпечить комфорт усій вашій родині!