Головна Цікаво Консультація з приводу спадщини

Консультація з приводу спадщини

143
0

Спадкове право в Україні визначається основним законодавчим документом, який регулює практично всі питання, пов’язані з отриманням майна від померлого родича. Відзначимо, що цей документ говорить про всі випадки смерті спадкодавця:

  • раптова смерть;
  • відхід з життя через старість;
  • смерть через хворобу;
  • смерть через скоєння злочину щодо спадкодавця.

Однак є відмінності у використанні майна тими одержувачами, які безпосередньо пов’язані з кримінальними злочинами щодо громадянина, який заповідав своє майно рідним. Також є численні нюанси, пов’язані з виконанням заповіту або виконанням ролі розподільника майна між рідними, від імені держави.

У цих випадках консультація з приводу спадщини та юридичний супровід його одержувача – обов’язково. Це дозволить захистити права громадянина і одночасно виконати останню волю померлого, реалізувати його думку на необхідність розпорядитися майном саме таким чином.

Навіщо проводити консультації?

У більшості випадків проста формальність у вигляді складання документів у нотаріуса, дозволяє швидко і без проблем розподілити майно. Однак є і складні випадки, де необхідна консультація експерта.

Наприклад, якою буде частина майна після смерті спадкодавця, якщо є близький родич, який не вписаний в заповіт? Чи буде претендувати на майно той, хто має пряме відношення до життя спадкодавця, якщо він практично постійно проживає за кордоном і навіть не знає про смерть спадкодавця?

У перерахованих конкретних життєвих ситуаціях, слід детально і різнобічно розбиратися. Наприклад, юрист відразу вкаже на те, що незнання інформації про смерть кровного родича, близької людини про його кончину, не є підставою відмовити цій людині в отриманні хоча б символічного спадщини. Справа в тому, що закон охороняє права цієї категорії громадян, оскільки вважається, що:

  • він не був повідомлений належним чином;
  • не зміг скористатися своїм правом;
  • в реалізації права створені штучні перешкоди.

Спроба приховати цю інформацію або просто змовчати про неї не закінчиться добре для тих, хто хоче оформити майно. Якщо суд встановить цей факт, суддя зможе самостійно розподілити грошові ресурси спадкодавця, його рухоме і нерухоме майно, за винятком прямих вказівок в тексті заповіту.

Крім того, слід знати, що є захищена законом категорія громадян, які в будь-якому випадку отримають свою частку і зможуть довести в будь-якій судовій інстанції свою правоту. Виняток становитимуть лише ті, хто звинувачений і законно визнано винним у вчиненні тяжкого та особливо тяжкого злочину проти спадкодавця.

Вся ця інформація дозволить справедливо і законно розподілити майно померлого серед близьких йому людей.