Головна Цікаво Луцьк – одне з найдавніших міст України

Луцьк – одне з найдавніших міст України

366
0

Якщо Ви ще не бували в Луцьку, раджу відвідати. Цю перлину Волині відкривати не просто приємно. Це насолода вищого ґатунку. Піднесення від споглядання порівняно молодих парків і тепло посмішок місцевих мешканців зроблять Вашу мандрівку незабутньою! Це місто, візитівку якого — вежу Луцького замку — ми сотні разів бачили на купюрі номіналом 200 гривень, є одним з найдавніших в Україні. А ще Луцьк — це місто-таємниця, місто-домівка сотень цікавих легенд…

Отож, перша літописна згадка про Луцьк датується далеким 1085 роком. Слід зазначити, що тоді це вже було повноцінне, укріплене від зовнішнього ворога місто. Тож його народження і становлення відбулися значно раніше. Відомо, що місто неодноразово переживало піднесення і занепад, стрімкий розвиток — і не менш стрімкі, раптові втрати. Особливої величі стародавній Луцьк досяг за часів правління князя Любарта (14 ст.).

З огляду на кількість населення сьогодні Луцьк не є масштабним. Проте, шарму і особливої принадності йому позичати не доводиться: низка архітектурних та історичних пам’яток, розвинена інфраструктура та осучаснення вулиць і вуличок роблять місто неповторним. Адже тут можна поринути в глибину середньовіччя, насолодитися повітрям, яке вдихала геніальна поетеса Леся Українка, відчути душевний спокій та Боже благословення в одному з найбагатших на території України музеїв з унікальною експозицією стародавніх ікон.

Луцький замок — один із замків України, який зберігся найкраще. Його ще називають «Замком Любарта». Сьогодні усі три вежі замку перебувають в хорошому стані. Є можливість піднятися на вежу та оглянути краєвиди Луцька, які розкинулися навколо. Щоб тісніше поринути у сиву давнину, можна спуститися під імпровізоване накриття, що захищає цінну ар-хеологічну спадщину Волині — залишки церкви Івана Богослова.

Не менш захопливий «Химерний будинок» Миколи Голованя, власник якого скульптор. Пан Микола будує цю неймовірну, видовищну і абсолютно унікальну будівлю понад 40 років.

Ще одне унікальне місце Луцька — музей волинської ікони. Тут є можливість насолодитися інтелектуально-просвітницькою екскурсією та спогляданням найдавніших ікон Волині. Справжньою перлиною музею по праву вважають тисячолітню Холмську ікону…

Ще багато є цікавих та унікальних місць на Волині, які вартує відвідати. Я щиро вдячна генеральному директору видавничо-виробничого підприємства «Місіонер» о. Віталію, водію брату Херувиму, неперевершеному екскурсоводу п. Сергію, науковому співробітнику музею волинської ікони Людмилі Карпюк, о. Терентію, настоятелю монастиря оо.Василіян у м. Луцьку за чудову поїздку.

Зоряна ГУМНИЦЬКА