Головна Життя Жовків’янин успішно розводить кроликів – захоплення, яке стало матеріальним заохоченням

Жовків’янин успішно розводить кроликів – захоплення, яке стало матеріальним заохоченням

921
0

Він з кроликами на «ти»

Якщо будь-яка справа зроблена з любов’ю, то всі чинники обов’язково сприятимуть для досягнення хороших результатів. Яскравий приклад цьому —  хобі жовків’янина Андрія Якубовського. По-особливому, з гордістю чоловік розповідає про своє господарство.

Сьогодні у пана Андрія налічується до 200 кролів. Спочатку це було лише захоплення, а згодом воно стало і матеріальним заохоченням.

— Кролики — одні з найвибагливіших тваринок. Вони дуже примхливі у догляді. Потрібне велике терпіння.

Для годування використовую лише сухий корм — сіно, зерно. Закуповую спеціальні гранули, до яких входить макух, ячмінь, овес, пшениця. Для кролів це повноцінний раціон, який включає усі необхідні їхньому організму вітаміни. На місяць, окрім іншої їжі, вони з’їдають 100 кг гранул, — ділиться досвідом кролівник.

Важливим фактором у догляді за кролями є вакцинація. Вона повинна бути постійною і згідно з графіком. Найбільш поширеними хворобами є геморагічна хвороба (раптова смерть) та укус комарів (її вводять через 2 тижні після першої вакцини, але так як комар у нас «сезонний», то я завжди вакциную навесні). Дія вакцини триває півроку. У цьому випадку потрібно розрахувати час так, щоб до появи комарів у всіх кролів було щеплення. Адже одна тварина може бути носієм інфекції, яка повітряно-крапельним шляхом передасть її іншій.

Андрій Якубовський займається селекцією. В результаті схрещення порід велетня зі строкачем у чоловіка з’явились кролики з цікавим пігментним забарвленням. Окрім того, у його господарстві є такі породи як метелики, каліфорнійці, полтавські срібні…

Доглядати за кролями пану Андрію допомагають усією родиною — і батьки, і дружина. А от діточки можуть поласувати смачненьким м’ясом, яке чи не щодня включене у їхній раціон. Чоловік хизується, що виростив однорічного «велетня», вагою 5 кг «чистого» м’яса. Загалом, із цієї породи з піврічного кроля виходить 3 кг м’яса. Отож, смакоти вистачає на усю сім’ю.

Оскільки кролів у Якубовських чимало, то, звичайно, потрібен збут. У пана Андрія є постійні покупці, які часто звертаються до нього, щоб придбати кролика на свій смак і гаманець. Усі, хто бажає вирощувати цих тваринок чи потішити сім’ю смачним дієтичним обідом, може звертатись до Андрія Якубовського (тел. 096-520-29-65). Тут завжди охочі допомогти та порадити. 

Уляна РОМАН