Головна Цікаво Люк вкрав – на пиво заробив, а хтось здоров’я загубив

Люк вкрав – на пиво заробив, а хтось здоров’я загубив

311
0

Трагічна історія маленького Дмитрика, який загинув у каналізації у Львові, приголомшила не лише нашу область, а й облетіла далеко за її межі. Щирі переживання за долю дитини і всієї родини не залишили байдужими нікого.

Це непроста історія з багатьма запитаннями, відповіді на які ще довго шукатимуть як родичі хлопчика, так і прості перехожі. Звісно, безліч «чому?» не поверне життя невинної дитини, але безкарність за таку халатність може призвести до нової трагедії. На місці маленького Дмитрика може опинитись кожен із нас, а  то й, не допусти Господи, наша дитина.  Опісля львівської трагедії забили на сполох комунальні служби, водоканали та телефонні станції. Усі миттєво почали перевіряти люки. У нас, як то кажуть: «Поки грім не вдарить, доти чоловік не перехреститься».

Ми вирішили оглянути наявність люків у нашому районі. Пройшовшись вулицями Жовкви, з’ясували, що аж надто проблемних місць тут не виявилось. Які не які, але люки у нашому місті, в основному, закриті. Щоправда, подекуди траплялись непрактичні дерев’яні кришки, які далеко не відповідають розміру отвору. Незакриті люки ми побачили на розі вулиць Воїнів УПА та Святої Трійці. У цьому місці аж два отвори глибиною з метр неприкриті нічим. Після нашого звернення до місцевого водоканалу, ці люки наступного ж дня були закриті. Аналогічнна ситуація і в Раві-Руській. Швидко зреагували равчани на інформацію про відкритий телефонний люк, який відразу ж закрили. Проблемною залишається вулиця Богдана Хмельницького. На ній незавершений ремонт і відкриті люки вже довгий час, але від неї відхрещуєються чи не усі служби. І допоки вони відмовляються, може статися біда, бо по цій вулиці теж ходять діти.

Як повідомили у службах ЖКГ району, вартість металевого люка становить у середньому 850 гривень, а бетонний та пластмасовий коштуватимуть 300-400 гривень. Найдешевшими є дерев’яні люки. І, як свідчить практика, їх не крадуть, але вони швидко прогнивають, тому є недовговічними.

Директор «Укртелекому» Михайло Сало зазначив, що напередодні чемпіонату Євро-2012 поширилось масове викрадання люків. Зай цей час їх зникло майже 50 %.

Зі слів старшого інспектора по РН та ГФ СДІМ Жовківського РВ ГУМВСУ у Львівській області, старшого лейтенанта міліції Оксани Глинської дізналися, що протягом 2013 року у районний відділ міліції надійшло лише одне повідомлення про викрадення люка у с. Старому Селі. Із законодавства відомо, що таємне викрадення чужого майна карається штрафом до 50-ти неоподаткованих мінімумів доходів гро-мадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Із метою встановлення особи правопорушника правоохоронними органами проводяться перевірки метало-прийомних пунктів та проводяться інші заходи для розкриття вищевказаного злочину.

Нещодавно у Куликові постав пам’ятник викрадачам люків із написом: «Ти на пиво заробив, хтось здоров’я загубив». Його ініціатором виступив депутат селищної ради від партії «УДАР» Дмитро Старчак. Цей пам’ятник привертає увагу перехожих, але чи через нього достукаються до тих, від кого безпосередньо залежить здоров’я, а, може, і життя невинних людей?

Робити певну справу на совість чи тільки аби зробити – залежить від сумління кожного. Та маємо пам’ятати, що кожен хибний крок повернеться бумерангом як не до нас, то до наших дітей.

Уляна ГРИНЧУК