Головна Цікаво Мийки самообслуговування: їх плюс – простота і дешевизна

Мийки самообслуговування: їх плюс – простота і дешевизна

737
0
автомийка обладнання

Не те щоб я відчував якесь неземне задоволення від миття машини. Навіть більше скажу – завжди вдало ухилявся від цього обов’язку. Поки в мою життя не увірвалися мийки самообслуговування.

Коли з’ясувалося, що за 30-40 гривень цілком реально вимити машину своїми силами, що це місцями навіть забавно, а в підсумку цілком чисто, здивування плавно перейшло в робоче завдання: прокотитися по міських автомийка  самообслуговування і перевірити, на що можна розраховувати.

Такі мийки з’явилися у нас кілька років тому, і зараз, здається, тільки лінивий не обзавівся апаратурою і боксом – вкладення окупаються досить швидко, судячи з заповнюваності навіть великих, розрахованих на 8 авто, мийок самообслуговування. Іноді доводиться навіть в черзі чекати. Як правило, в гарну погоду, але навіть під час дощу народ приїжджає.

Незважаючи на те, що, як зазначають фахівці, такі станції відносяться більше до аматорського рівня (наприклад, говорять, тиск у водяному шлангу такої станції задано менше, ніж на професійній мийці, саме в цілях вашої ж безпеки), вони досить добре справляються зі своїми обов’язками. Ви можете придбати автомийку і мити своє авто вдома. Великий вибір мийок вам запропонує інтернет-магазин Автомеханіка. На сторінці магазину ми можете придбати автомийка самообслуговування он-лайн. Перевага домашніх автомийок в тому, що ви можете в зручний для вас час помити авто, не очікуючи в черзі.

Що добре в автомийці?

Принцип роботи простий: заїжджаєте, завантажуєте гроші, хапається за шланг, вибираєте програму і вперед. Плюсів – маса. Наприклад, весь процес під контролем. Якщо на звичайній мийці ви не знаєте, чи ретельно вимили вашу машину і чи всі послуги, обумовлені в пакеті, були виконані, тут ви повністю сам собі господар. І напевно колісні арки, диски, пороги будуть митися з особливою ретельністю.

Другий плюс – безконтактна мийка. Це означає, що щітками до машини не торкається ніхто, а отже, не залишиться подряпин і збитої фарби. (Те, у що перетворюється тонкий лаковий шар на машині вже після декількох мийок щітками, напевно, знає багато хто.) Хоча на деяких автомийках щітки присутні. На щастя, не в якості основної зброї, а як доповнення: один з циклів процесу дозволяє скористатися нею.

Я не зважився проходити щіткою машину, зате гумові килимки нею мити одне задоволення. Багато цими щітками чистять диски (що суворо заборонено, як і миття ними мотора) – власне, після чого вони забиваються піском. І незважаючи на всі таблички із закликами обполіскувати щітку перед початком використання, слідують цьому далеко не всі і не завжди. Тому ще раз подумайте, чи потрібно використовувати щітку на кузові машини.

Ще одна перевага – ціна. В середньому мої експерименти прекрасно вкладалися в 40 гривень – це при машинах середньої забрудненості. Я не користувалася попереднім замочуванням і воском, цілком вистачало шампуню з мікрогранулами і обполіскувань – звичайної і пом’якшеної води. На одній з мийок примудрилася укластися в 25 гривень.

Що ще хорошого на цих мийках?

Майже всі вони обладнані пилососами, кріпленнями для миття килимків, установками для попереднього замочування і склоомиваючої рідиною. Все це, зрозуміло, за гроші, але якщо точно знати, як і що тут працює, в якій послідовності виконується і що конкретно потрібно вашому автомобілю, за 60-70 гривень можна буде отримати повний сервіс з вилизаним салоном, відмитих від мошкари капотом і загальним лоском.

Що погано?

Але є мінуси. Наприклад, шум. Я не знаю, чи раді жителі навколишніх будинків, але якщо мийка заповнена, гул від насосів чути досить далеко. Коли сам носишся зі щіткою навколо машини, розумієш, що це питання кількох хвилин і можна потерпіти. Коли чуєш це цілодобово – ну не знаю …

Ще один мінус – не на всіх боксах є достатньо простору для маневру. Якщо маленькі седанчики можна вимити без особливих проблем, то коли я дорвав до паркетника, швидко зрозумів, що треба щось вирішувати: простір від стінки до машини був мінімальним, доводилося вдихати водяну пару з шампунем … Загалом, це теж потрібно враховувати.

Третій мінус в тому, що не всі мийки будуть комфортні в осінньо-зимовий період. Або в сильний вітер – велика частина боксів розташована на відкритих просторах і продувається наскрізь. Іноді струмінь води розгортається прямо вам в обличчя.

Четвертий мінус стосується обладнання. Іноді воно барахлить, але найприкріше те, що спочатку, поки ще характеру мийки не знаєш, трапляється, що платиш гроші, і система починає працювати миттєво і без зупинок. Поки дійдеш до пістолета, поки виймеш його і спрямуєш в потрібне русло – йдуть дорогоцінні секунди. Крім того, на деяких мийках він взагалі не вимикається – поки йде оплачений час, ллється вода і носишся з плюють водою пістолетом, як дурень з махоркою.