Головна Цікаво На Львівській магістралі відбувся ретро-тур мальовничими місцями Львова та регіону

На Львівській магістралі відбувся ретро-тур мальовничими місцями Львова та регіону

190
0

Ретро-потяги, вже звичні для киян, поволі демонструють і на наших теренах. Вже втретє двовагонний потяг на чолі з паровозом 1953 року випуску рушив від головного вокзалу міста до парку «Знесіння».

А нещодавно паровоз із австрійськими туристами завітав і до історичного міста Жовкви. Рівно у визначений час ретро-техніка рушила за маршрутом. Дорогою пасажири отримали чимало неповторних вражень та емоцій. «У світі майже не залишилось таких потужних паровозів, які їздять не вузько-колійкою, як здебільшого в Європі, а широкою колією. Тому львівська атракція іноземців захоплює», — наголосив організатор поїздки іноземних учасників Вольфрам Венделін.

Прибувши до Жовкви, пасажири, взявши зі собою фотоапарати, вийшли із вагонів. Клуби пари поїзда оповили усіх. Почалась велика фото- й відеосесія. 60-літній ворошиловградський вантажний паровоз серії Л колись тягав вагони вагою до 4 тис. тонн зі швидкістю 80 км/год. Було видно, що на молодь, котра бачила його вперше, він справив неабияке враження. Це свідчить про те, що технічна спадщина цікавить людей. Паровоз був приведений у робочий стан ще до 150-річчя Львівської залізниці, яке відзначали 2011 року. Аби гарантувати мандрівникам безпеку руху, перед поїздкою було проведено обстеження й діагностику. До слова, на балансі локомотивного депо «Львів-Захід» перебуває ще один паровоз, який може бути підготовлений для туристичних цілей.

На жаль, туристи не мали змоги відвідати наше стародавнє, багате на пам’ятки архітектури, місто, оскільки потяг вирушив назад до Львова. Однак є грандіозні плани щодо наступних, регулярних екскурсійних маршрутів до Жовкви, де охочі матимуть змогу побачити храми, які вражають своєю монументальністю, монастир, фортифікаційну синагогу, дерев’яні церкви, старі житлові будинки тощо.

Зоряна Лихолат.