Головна Освіта Конкурс весняного фольклору вже традиційно проводився у Рава-Руському МБДЮТ

Конкурс весняного фольклору вже традиційно проводився у Рава-Руському МБДЮТ

242
0

Минуле народу неможливо уявити без його фольклору. Що ж, як не пісня, обряд, звичаї може передати глибину народного мистецтва, яке віками зберігалося і передавалося з покоління в покоління. Наше завдання – не забувати народні традиції і якомога точніше їх передати прийдешнім поколінням.

Саме з цією метою відділом освіти і проводяться різноманітні фольклорні конкурси. Здається, зовсім недавно проводився конкурс Різдвяного фольклору, а вже час віддати шану народним весняним звичаям і обрядам.

Цьогоріч конкурс весняного фольклору вже традиційно проводився у Рава-Руському МБДЮТ. Участь у ньому взяли колективи з майже двох десятків шкіл району. Усі вони представили різноманітні обрядові дійства, які поширені у їхній  місцевості. Зокрема, фольклорний колектив Гійченської ЗОШ І-ІІІ ступенів представив на суд журі обряд хрестин, який поширений у нашому селі. На минулорічному конкурсі демонстрували обряд весілля, тому природно, цьогорічний виступ став продовженням. У виступі брали участь учні 7-9 класів — діти, які насправді люблять фольклор. Під керівництвом педагога-організатора Г. Б. Маланчук та вчителя музики Г. С. Дорош вони підготували чудовий виступ з автентичними піснями.

Атмосфера справжнього свята панувала в автобусі і під час повернення додому. Під впливом вражень учні вирішили навідатися у село Забір’я, до чудодійного джерела Пресвятої Богородиці. Помолившись Богові за мир і  спокій у нашій Україні, та здоров’я всіх українців, діти, щасливі і задоволені, повернулись додому. Ми щиро вдячні громаді села Забір’я за створений прекрасний духовно-оздоровчий комплекс, за те, що кожен охочий може у будь – який час прибути до святого джерела, помолитись Матінці Божій та відновити сили за допомогою цілющої води.

Бережімо своє, рідне, бережімо, щоб не винародитися, щоб не забути народу, з якого ми вийшли. Бережімо свою віру, звичаї, свою мову і тим збережемо національну істоту свою. 

Володимир ГРИЦАК, заступник директора з виховної роботи Гійченської ЗОШ І-ІІІ ступенів.