Головна Цікаво Щеплення: варто чи ні?

Щеплення: варто чи ні?

186
0

Інфекційні хвороби здавна були великою бідою для людства. Епідемії нерідко забирали життя людей в більшій кількості, ніж війни та стихійні лиха. Ще й сьогодні в багатьох містах Європи можна побачити «чумні стовпи», які були споруджені більш, ніж 100 років тому на знак подолання в цій місцевості страшної пошесті чуми.

Упродовж століть лікарі, вчені та філософи висловлювали припущення про необхідність не стільки лікувати, скільки запобігти захворюванню. Проте людство навіть не могло й уявити ті успіхи, які забезпечить цей напрямок науки, а саме профілактичні щеплення, тобто вакцинацію. Завдяки вакцинації у світі врятовані мільйони людських життів. Останнім часом створюються все нові й нові вакцини, що запобігають багатьом, раніше дуже небезпечним хворобам.

Утім дедалі більше українців відмовляються від щеплень. За прогнозами лікарів, через 2-З роки слід очікувати нових епідемій інфекційних хвороб.

Згідно з національним календарем щеплень, дітям в Україні проводять вакцинацію проти 10 інфекційних хвороб: туберкульозу, гепатиту В, дифтерії, кашлюку, правцю, поліомієліту, кору, краснухи, паротиту, Хіб-інфекції.

У США роблять щеплення від 16 інфекцій, в Австрії і Німеччині — від 13, у Франції та Італії — від 12, у Великій Британії — від 11. В Україні багато батьків відмовляються робити щеплення своїм дітям, яким доводиться розплачуватися за безвідповідальність старших власним здоров’ям і навіть життям. Хоча достеменно відомо: якби рівень охоплення програмами вакцинації був вищим, спалахів інфекційних хвороб можна було б уникнути. Коли зменшується рівень охоплення щепленнями, ризик померти від інфекційних захворювань більший, ніж ризик отримати ускладнення від вакцинації.

Дуже часто люди висловлюються проти вакцинації. Вони не замислюються, що може статися внаслідок не тільки повної, а й часткової відміни щеплень. Діти та дорослі знову почнуть масово хворіти на дифтерію, кір, поліомієліт та інші інфекції. Більшість із цих захворювань може зумовити тяжкі ушкодження внутрішніх органів (печінки, мозку), часткову або повну інвалідизацію та навіть смерть.

Батькам вибирати, робити чи ні щеплення своїм дітям. Якщо подумають про наслідки, то зроблять вибір на користь вакцинації.

Пам’ятайте: здоров’я Вашої дитини залежить саме від Вас!

Ірина ВОЛОЩЕНКО, лікар-епідеміолог.