Головна Економіка Жовківські податківці відповідають на запитання платників податків

Жовківські податківці відповідають на запитання платників податків

122
0

Днями в ДПІ у Жовківському районі відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», на запитання платників податків щодо податкового  законодавства відповідав начальник ДПІ у Жовківському районі  ГУ ДФС у Львівській області Богдан Йосипович Звізло.

Пропонуємо вашій увазі відповіді на найбільш актуальні питання з якими абоненти звертаються на «гарячі лінії».

Хто повинен подавати декларацію про отримані доходи, якщо в 2014 році неповнолітня дитина отримала спадщину?

 Відповідно до пункту 179.4 статті 179 Податкового кодексу незалежно від виду та суми отриманих доходів звільняються від обов’язку подання декларації про доходи малолітні/неповнолітні особи, а також недієздатні особи, які перебувають на повному утриманні батьків, опікунів та/або держави станом на кінець звітного податкового року.

Проте у таких випадках Податковим кодексом України передбачено зобов'язок опікуна або піклувальника заповнити та подати  декларацію.

Це означає, що  податкова декларація про майновий стан і доходи від імені платника податку, який є неповнолітньою особою, має бути подана опікуном або піклувальником (одним з батьків) до контролюючого органу за місцем проживання такої неповнолітньої особи

За якою формою необхідно отримати  у роботодавця довідку про доходи, щоб заповнити декларації про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки?

Оскільки затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти на вимогу платника податків, нормами чинного законодавства не передбачено, то довідка надається у довільній формі, в якій, крім загальної інформації про фізичну особу (ПІБ, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), зазначається обов’язково наступна інформація: – сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою); – розмір та сума податкової соціальної пільги (якщо оримували); – сума нарахованого та утриманого єдиного соціального внеску; – сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.

Які саме пенсії підпадають під об’єкт оподаткування  податком на доходи фізичних осіб?

Згідно з п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються зокрема суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, –  у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, зокрема, нарахованих (виплачених, наданих) у вигляді пенсій, якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу перевищує три розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

Якщо база оподаткування (сума пенсії), в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків.

З 1 січня 2015 року  відповідно до ст. 8 Закону України від  28 грудня 2014 року № 80-VІІІ ,,Про державний бюджет на 2015 рік”  розмір мінімальної заробітної плати для працездатних осіб  встановлено у розмір 1 218 гривень на місяць.

Отже, починаючи з 1 січня 2015 року, податкові агенти при виплаті пенсій у розмірі, що перевищує 3654 грн. (розмір мінімальної заробітної плати  1 218 грн.х 3), зобов’язані утримати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15 відсотків.

Якщо  сума  нарахування  більше  12180 грн. (мінімальна  заробітна  плата  1218 грн.х 10), ставка податку становитиме 15 та 20 відсотків.

Фізична особа протягом звітного року отримувала доходи від декількох податкових агентів.Чи необхідно подавати річну декларацію про майновий стан і доходи?

Відповідно до підпункту «є» пункту 176.1 статті 176 Податкового кодексу платники податку зобов’язані подавати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року у строки, передбачені Кодексом для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом такого податкового (звітного) року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, платнику податку у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами одночасно двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2014 році – 146160 грн.).

Чи необхідно придбавати окрему ліцензію на роздрібну торгівлю пивом, якщо у суб'єкта господарювання є вже ліцензія на продаж алкогольних напоїв?

Якщо у суб'єкта господарювання є ліцензія на продаж алкогольних напоїв, то окрема ліцензія на роздрібну торгівлю пивом не потрібна.

Відповідно до понять, визначених у пп. 14.1.144 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу, пиво – це насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, який зазначений у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД.

Начальник ДПІу Жовківському районі Головного управління ДФС у Львівській області Б.Й. Звізло