Головна Герої Громада с. Туринки не забуває наших героїв!

Громада с. Туринки не забуває наших героїв!

271
0

За доволі невеликий період часу наша українська земля і її волелюбний народ вирізали на камені історії нову епоху державності. Революція Гідності, Небесна Сотня, війна українських героїв у зоні АТО – це славні і, водночас, трагічні сторінки новітньої історії України.  І, на превеликий жаль,  цей аркуш українці написали власною кров’ю: на вівтар соборності Батьківщини поклали свої життя її герої, сини і дочки України.  Пам’ять про цих сподвижників, «каменярів нової епохи» житиме у щирому серці кожного українця. Саме з такою благословенною місією пам’яті внесла свою лепту шанування та гідності Героям Небесної Сотні громада с. Туринки.

У Світлий вівторок, на часі великих Великодніх свят, туринківська християнська громада зробила свій внесок в історичну пам’ять всіх українців — відбулось освячення Хреста пам’яті загиблим патріотам на Майдані – Героям Небесної Сотні. Головними ініціаторами  такої патріотичної місії були місцеві жителі С. Циркуненко та В. Скоропад, які взяли на себе витрати та власноруч виконали необхідні роботи щодо виготовлення та встановлення символічного монумента пам’яті про Небесну Сотню. А всю організаційну діяльність щодо проведення священного дійства та почесного мітингу громади провели туринківський священик, настоятель храму св.  Параскевії о. Михайло Курмило та секретар місцевої ради М. Я. Скоропад.

Українське серце сповнене любові та щирої молитви за Україну, її героїв, захисників та тих, хто віддав найдорожче, своє життя – це найвище благо кожного ближнього. З такими великими і глибокими почуттями після Божої Служби із храму вирушила церковна процесія сільської громади на околицю села для посвячення монумента. Попри холодну погоду та сильний вітер, зібралось чимало людей: дорослі, молодь, школярі та діти. Після спільної молитви та обряду освячення відбувся громадський мітинг, який розпочали виконанням Державного Гімну. Своє вступне слово громаді сказав о. Михайло, який   зумів передати мирянам ту ідею, якою повинен жити кожен свідомий українець, а особливо у такий нелегкий для нас час. «Сьогодні ми освятили цей Хрест як символ невмирущої пам’яті про тих молодих героїв, які віддали своє життя за нас з вами, за весь народ, за Україну. Заглиблюючись в історію, розуміємо, що російська тоталітарна система, яка нищила нас протягом багатьох десятиліть, робить це і сьогодні. Жертви Небесної Сотні та тисяч воїнів АТО, мирних громадян Сходу, Півдня – є відлунням минулого в наш час. І ця жертва перед Господом Богом, перед Україною ніколи не буде даремною та забутою. Саме тому ми повинні пам’ятати їхню доблесть, славу, жертовність, вона повинна нас надихати і стимулювати до майбутньої перемоги».

До мітингу долучились й учні 8 класів Туринківської ЗОШ, які зовсім недавно побували на Майдані Незалежності і мали честь віддати шану і низький поклін Героям Небесної Сотні. Своїми символічними поетичними рядками розповіли про те, якими вони бачать наших героїв. Своєрідного душевного акорду додали пісні «Я сьогодні від Вас від’їжджаю», «Червона калина» у виконанні церковного хору під керівництвом Г. Вус. Виступила перед громадою і директор школи М. М. Висоцька, яка підсумувала все вищесказане та дала зрозуміти своїм односельцям, що сьогоднішній мітинг та уособлення шани, поваги та пам’яті про героїв у цьому Хресті є лише маленькою цеглинкою у побудові майбутньої національної свідомості кожного жителя громади. «Ми сьогодні зробили велику справу, дійсно, від щирого серця віддали шану тим, хто дав можливість жити і будувати нашу країну ціною власних життів. Тому цей монумент, Хрест пам’яті Героям Небесної сотні від нашої громади є маленьким постулатом великого майбутнього. І надалі ми повинні повсякчас своїми вчинками доводити нашим героям, що варті їхньої жертви, що ми готові будувати і творити ту Україну, те майбутнє, до якого вони так прагнули і віддали за нього свої молоді життя».

На завершення мітингу усі учасники у супроводі церковного хору виконали духовний гімн  «Боже, Великий, Єдиний…».

Віталій СЛУКА.