Головна Цікаво Основні різновиди шоколаду

Основні різновиди шоколаду

22
0

Одним із найпопулярніших десертів у світі є шоколад. Він має багато видів, кожен з яких має свої особливості. Процес виготовлення продукту тривалий і складається з кількох етапів. Насамперед відбувається збір основної сировини, якою є какао-боби. Їх висушують, обсмажують, подрібнюють, отримуючи два окремі продукти: мелені боби та масло какао у вигляді рослинного жиру білого кольору.\

Якість готового шоколадного продукту безпосередньо залежить від відсотка олії та какао до кількості сухого молока, цукру та інших складових. Цей фактор є ключовим при класифікації шоколаду і прямо впливає на ціноутворення. Наприклад, вартість Ріттер Спорт на сайті Маудау змінюється, виходячи зі складу продукту.

Ключові різновиди

Насамперед продукт класифікується за кількістю порошку какао. Шоколад вважається більш натуральним, якісним та корисним, якщо в ньому високий відсоток какао або його олії. Таким чином розрізняють такі види:

  • гіркий;
  • десертний;
  • молочний;
  • білий.

Всі типи мають хороші смакові якості, але істотно відрізняються за складом і характеристиками.

Гіркий шоколад

Продукт відрізняється темно-коричневим кольором та меншою насолодою, в порівнянні з іншими видами шоколаду. Вважається найкориснішим із усіх. Нічого зайвого у складі немає лише шоколадний лікер, порошок какао і незначна кількість цукру. До цього виду відносять продукцію, у складі якої понад 55% какао-порошку. Молока в ньому зовсім немає.

Шоколад молочний

Це класичний, добре відомий продукт, солодкий, світло-коричневий, м’який. Під час виробництва шоколадну стружку змішують із молоком та цукром. Найчастіше береться сухе молоко, а деякі виробники використовують згущене. Нерідко до складу додають соєвий лецитин або інші емульгатори, які покращують його текстуру. Какао в такому шоколаді може містити 10-40%. Якщо зберігати його правильно, термін придатності до 16 місяців.

Белый шоколад

Колір продукту кремовий чи слонової кістки. До основних інгредієнтів відносяться олія какао, ванілін, лецитин, молоко та цукор. В результаті готовий десерт отримує ванільний солодкий аромат. У ньому зовсім немає какао – його замінює олію. У відсотковому співвідношенні його щонайменше 20%, приблизно 15% сухого молока та близько 55% цукру.

Десертний шоколад

У складі ласощів – не менше 35% какао. Відмінною характеристикою є наявність начинки. В інтернет-магазині MAUDAU можна придбати продукт із солоною карамеллю, фруктовими начинками-кремами, горіхами. Варіантів дуже багато, тому можна вибрати абсолютно на будь-який смак.