Головна Цікаво Особливості супроводу людей в інвалідних візках

Особливості супроводу людей в інвалідних візках

70
0

Завдяки інвалідному візку людина з обмеженими можливостями отримує змогу пересуватись по дому, на вулиці. Без такого засобу не завжди можливо обійтись після хвороби, операції у реабілітаційний період, після тяжкої травми.

На жаль, не кожен здатен їхати самостійно. Бувають випадки, що без помічника не обійтись. Але навіть коли користувач добре справляється з задачею самостійно, іноді стороння допомога не є зайвою.

Рівна поверхня з ямками

Інвалідну коляску потрібно везти плавно. Пасажир не має відчувати дискомфорт. Заборонено створювати травмонебезпечні ситуації. Час від часу бажано робити зупинки. Відпочинок потрібен як супроводжуючому, так і інваліду.

Щоб запобігти перекиданню візка, помічник не повинен спиратись на ручку засобу. Якщо передні колеса потрапили в ямку, медтехніку не слід виштовхувати уперед. Інакше користувач може впасти або порушиться його положення в кріслі. Подолання перешкоди відбувається нахилом назад, підйомом передніх коліс. Після того, як перешкоду буде пройдено, інвалідне крісло знову ставиться на усі колеса.

Під час зупинки візок ставиться на гальмо. У більшості моделей воно розташоване під сидінням. Якщо конструкція багатофункціональна, шукати його потрібно на ручці для помічника.

Як подолати бордюри

Людина з інвалідністю не повинна випасти з крісла. Рухи доглядальниці повинні бути впевненими, плавними, гарантувати пасажиру безпеку. Для підняття коляски супроводжуючий повинен натиснути на упор на ній, що спростить перекидання конструкції. Упори передбачені в бюджетних конструкціях. Багатофункціональні прогулянкові інвалідні візки мають гальма, що дозволяють не тільки маневрувати, а й нахиляти крісло для подолання перешкод.

Як заїжджати на тротуар і спускатись

Робити це можна обличчям вперед чи спиною. Головне, щоб під час дійства на дорозі не було вибоїн, ям, а між бордюрними блоками величезних тріщин. Інакше крісло перекинеться або застрягнуть колеса.

Правила переміщення по пандусу

Похилі поверхні для зручного переміщення людей на візках можна зустріти біля входів до лікарень, торгових центрів, метро, багатоповерхівок. Людина з обмеженнями може самостійно підніматись по ньому у кріслі. Але той, хто за нею доглядає, має йти поруч, щоб у разі необхідності надати допомогу. Те саме стосується й спуску в інвалідному візку з електроприводом.

Переміщення пацієнта по пандусу вгору повинно відбуватись обличчям вперед, тоді як при спуску вниз попереду йде спина. Це можна робити способом «зигзаг» чи балансуючи.

Як підніматись і спускатись сходами

Такі дії досить складні, тому важливо, щоб помічник мав певні навички, хорошу фізичну підготовку. У жодному разі не можна піднімати людину в інвалідному візку активного типу надто крутими, гвинтовими сходами. Також вони не мають бути мокрими, покритими льодом. Добре, коли доглядаючий знає різні техніки підйому та спуску. Робити це можна обличчям або спиною вперед та завдяки двом супроводжуючим.

Яким має бути супроводжуючий

Найчастіше роль супроводжуючого відіграє родич. Але якщо це буде стороння людина, вона повинна вміти надавати допомогу, гарантувати безпеку людини, що сидить в активному інвалідному візку. При цьому вона не має виконувати дії, на які спроможний пацієнт.

Якщо людина з особливими потребами має надлишкову вагу, доглядаючий повинен мати гарну фізичну силу, бути витривалим. До інших вимог відносять:

  • Гарне орієнтування у просторі.
  • Швидку реакцію на будь-яку подію.
  • Вміння мотивувати опікуваного на прояви активності, самостійності.