Головна Цікаво Злочин, від якого страждають найрідніші люди

Злочин, від якого страждають найрідніші люди

282
0

Правові та організаційні основи попередження насильства в сім’ї, органи та установи на які покладається здійснення заходів із попередження насильства в сім’ї, визначає Закон України «Про попередження насильства в сім'ї».

Насильство в сім’ї — це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психологічному здоров’ю.

ФОРМИ НАСИЛЬСТВА:

Фізичне насильство в сім’ї умисне нанесення одним членом сім’ї побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров’я, нанесення шкоди його честі та гідності.

Сексуальне насильство в сім’ї — протиправне посягання одного члена сім’ї на статеву недоторканість іншого члена сім’ї, а також дії сексуального характеру по відношенню до неповнолітнього члена сім’ї.

Психологічне насильство в сім’ї — насильство, пов’язане з дією одного члена сім’ї на психіку іншого члена сім’ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе, та може завдатися або завдається шкода психічному здоров’ю.

Економічне насильство в сім’ї — умисне позбавлення одним членом сім’ї іншого члена сім’ї житла, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров’я.

Жертвою насильства в сім’ї може стати кожний член сім’ї, який постраждав від фізичного, сексуального, психологічного чи економічного насильства з боку іншого члена сім’ї.

Попередження насильства в сім’ї — це система соціальних і спеціальних заходів, спрямованих на усунення причин і умов, які сприяють вчиненню насильства в сім’ї, припинення насильства в сім’ї, яке готується або вже почалося, притягнення до відповідальності осіб, винних у вчиненні насильства в сім’ї, а також медико-соціальна реабілітація жертв насильства в сім’ї.

У випадку насильства в сім’ї, внаслідок якого Ви зазнали побиття й отримання тілесних ушкоджень, необхідно виконати такі дії:

1. Викликати дільничого інспектора.

2. Дільничий інспектор виносить постанову (направлення) про призначення експертизи.

3. Потерпіла особа з направленням і документом, який посвідчує особу (паспорт), відвідує установу, що проводить судово-медичну експертизу щодо отримання тілесних ушкоджень.

4. За наслідками експертизи видається експертний висновок.

5. Якщо у висновку судово-медичної експертизи встановлено, що внаслідок насильства в сім’ї особою було отримано тілесні ушкодження, органом внутрішніх справ порушується кримінальна справа.    

Для отримання додаткової інформації Ви можете звернутися в:

— кримінальну міліцію у справах неповнолітніх тел. 21-741;

— Жовківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді -— тел. 61-403;

— Управління соціального захисту населення Жовківської РДА — тел. 21-436:

— службу у справах дітей Жовківської РДА — тел. 21-753.

Юрій ДЕМЧИШИН,  керівник управління соціального  захисту населення.