Головна Цікаво Зекономити гроші і зберегти природу

Зекономити гроші і зберегти природу

153
0

Сьогодні дуже гостро постає питання про економію електроенергії, оскільки тарифи на неї ростуть досить швидко. Навіть невеликі підприємства платять за електроенергію декілька десятків тисяч гривень за місяць. Для освітлення все частіше використовують світлодіоди LED (Light Emmiting Diode – світловипромінюючий діод), які значно економлять електроенергію, позаяк споживання одного світлодіода становить всього декілька Ват, порівняно з традиційними джерелами світла, наприклад, лампами розжарювання.

Першою з переваг світлодіодів є економія електроенергії. Застосування світлодіодних технологій дає можливість максимально зекономити витрати електроенергії (60-90 %), що дозволяє використовувати більшу кількість потрібних електроприладів. Термін служби світлодіодів становить 50 тисяч годин. Це набагато довше, ніж термін служби люмінесцентних ламп (15-20 тисяч годин) та ламп розжарювання (1 тисяча годин).

Важливою перевагою світлодіодів є їхня екологічна безпечність. Вони прості в утилізації та не містять токсичних речовин. Як свідчить статистика, щорічно в Україну ввозять 22 мільйони одиниць люмінесцентних ламп, які містять ртуть (в середньому 5 мг кожна). Лише 7 мільйонів з цих ламп утилізують. Отож, на території нашої держави залишаються десятки тон неутилізованої ртуті. Недарма європейські країни активно шукають способи заміни люмінесцентних ламп. В Україні ж є лише одне підприємство у місті Горлівці, яке займається утилізацією люмінесцентних ламп.

Звичайно, світлодіоди мають і свої недоліки. Насамперед, це вартість лампи. Однак слід пам’ятати, що висока ціна пов’язана із складністю виробництва цих джерел світла. Для того, щоб виготовити якісну світлодіодну лампу, залучають не тільки досвідчених спеціалістів, а й використовують дороге обладнання.

Важливою перевагою світлодіодів перед лампами розжарювання є відсутність значного тепловиділення, навіть під час тривалої роботи. Це важливо при освітленні предметів, які не переносять тривалого перегріву (наприклад, картини). Також при тривалій роботі ламп розжарювання в офісах стає досить тепло.

Світлодіоди – надійні. Вони не критичні до частих включень. Відсутні пульсації та мерехтіння, що робить їх рекомендованими для використання у виробничих приміщеннях та офісах (немає згубного впливу на зір).

Чи використовувати світлодіоди та лампи на їх основі у своєму
повсякденному житті — віршує кожен сам для себе. Але якщо ви хочете зберегти зір, зекономити гроші і зберегти природу для наших дітей, то ця технологія саме для вас.

Підготувала Зоряна Микитюк.