Головна Освіта 144-а річниця з дня народження Лесі Українки

144-а річниця з дня народження Лесі Українки

409
0

У Жовківській ЗОШ № 3 І-ІІІ ст. упродовж тижня пройшли заходи, присвячені Міжнародному дню рідної мови та з нагоди 144-ї річниці з дня народження Лесі Українки.

Розпочався тиждень урочистою лінійкою «Мова — серце нації», яку підготувала вчитель української мови та літератури Н. П. Долинська разом із учнями 10 та 7-Б класів. Назва заходу є підтвердженням того, що саме з мови починається народ.

До Дня рідної мови було проведено мовознавчий турнір серед учнів 7-А класу «Чари рідної мови» (учитель О. Ю. Думич), який представили команди «Патріоти» та «Тризубці». Діти з великим задоволенням виконували завдання, виявляли свою творчу індивідуальність та великі знання мови.

У рамках тематичного тижня в школі пройшов конкурс декламаторів поезії Л. Українки, у якому взяли участь учні  5-10 класів. Серед юних читців найкращими було визнано Богдана Скоропада (учня 9-А класу) та Оксану Войтик (ученицю 10 класу). Не залишилися байдужими юні читачі і від перегляду біографічного відео про Лесю. Літературний хист школярів настільки вразив журі та вчителів-філологів, що вони вирішили відзначити кожного з учасників цього конкурсу та нагородити заохочувальними грамотами.

Талант Лесі Українки — багатогранний. Вона увійшла в літературу як велика поетеса, геніальний драматург, прозаїк, перекладач…Її поетичне слово хвилює нас і сьогодні. Саме тому, із метою виховання любові до творчості Лесі Українки, було  проведено літературно-музичну композицію «Ти себе Українкою звала», у якій взяли участь учні 6-А класу під керівництвом вчителя української мови та літератури Н. Б. Борюшкіної. Діти декламували вірші, співали патріотичні пісні. А також інсценізували казку «Лелія». Роль Павлуся зіграв Максим Гнатів, а Наталія Грень втілила образ Лелії. Дівчатка-квіточки виконали танець лілей, який приснився маленькому Павлусеві. Свято було сповнене глибокої пристрасті, ніжної задушевності, щирої любові до рідної землі. Тому винагородою для учасників дійства були  щирі й бурхливі оплески в залі.

Завершенням тематичного тижня стала лінійка «Дочка Прометея», на якій учні 6-А класу ще раз наголосили, що Леся Українка – це людина, яка, з’явившись на рубежі двох століть і двох епох, стала однією з вершин української літератури. Адміністрація школи нагородила переможців обох конкурсів грамотами.

Сподіваємося, що такі заходи допоможуть дітям краще дізнатися про творчість видатних людей нашої країни, виховати почуття прекрасного, цінувати мудрість, не боятися труднощів, прагнути до самовдосконалення. А також шанобливо ставитися до рідної мови, бо це — чинник самозбереження кожної нації та людини зокрема. Тому бережімо свою історію, передаваймо нащадкам неоціненні скарби минулого та сучасного!

Наталія БОРЮШКІНА, учитель української мови та літератури.