Головна Цікаво Сканер для діагностики авто – вигідне придбання для вашого СТО

Сканер для діагностики авто – вигідне придбання для вашого СТО

268
0

Жодна автомайстерня не зможе гарантувати належне технічне обслуговування сучасних машин, якщо серед її обладнання немає сканера для діагностики авто. Цей пристрій дозволяє оперативно оцінити роботу бортового комп’ютера, виявити основні проблеми і перезапустити окремі програми. Аналіз, отриманий за допомогою такої техніки, дозволяє повністю відновити роботу окремих вузлів транспортного засобу.

Якими бувають сканери для діагностики авто

Устаткування цього типу можна розділити на дві категорії:

  • Автономні пристрої. Це обладнання, за габаритами не перевищує звичайну рацію або смартфон. Підключається воно до діагностичної колодки авто або безпосередньо до ЕБУ. Деякі зразки цієї техніки можна синхронізувати з комп’ютером. Призначені для професійного застосування. До їх плюсів відносять простоту у використанні. До мінусів – необхідність в зверненні в сервісний центр для поновлення вшитого ПО.
  • Адаптери. Компактні пристрої, що підключаються до зовнішнього комп’ютера (стаціонарної моделі або ж ноутбука). Використання такої техніки має ряд переваг. Зокрема, вона дозволяє майстру працювати в звичному програмному середовищі, використовувати Інтернет-ресурси для повалення кодів помилок, заміни використовуваних програм і пошуку, а також скачування автоматичних драйверів і оновлень.

У кожній категорії представлені як дорогі професійні пристрої, так і доступні побутові моделі. Їх можна підібрати на кожен бюджет.

На що звернути увагу при виборі обладнання

Купуючи сканери для діагностики авто, враховуйте наступні характеристики пристроїв:

  • Тип ПО. Він повинен бути сумісний з вашим комп’ютером. В іншому випадку вам доведеться встановлювати додаткові драйвера на нього або постійно звертатися за допомогою в сервісний центр виробника.
  • Функціонал пристроїв. Вони діляться на дилерські, марочні, мультимарочні. Для СТО слід підібрати моделі першого і другого типу, так як вони дозволяють діагностувати більшість поломок. Орієнтуватися треба на марки автомобілів, з якими доводиться найчастіше мати справу. Мультимарочних пристроїв професіоналам краще уникати – вони мають урізаний функціонал, до того ж, їх не завжди бачить бортовий комп’ютер машини.
  • Простота в налаштуванні і експлуатації. Перед покупкою пристрою рекомендується вивчити його інтерфейс, спробувати провести коротку діагностику. Так ви зрозумієте, чи зможете впоратися з пристроєм при роботі з конкретним транспортним засобом.

Також при покупці сканерів для діагностики авто потрібно враховувати близькість сервісних центрів виробника. Без них ви не зможете обслуговувати пристрій, встановлювати необхідне програмне забезпечення та окремі драйвера. Через подібної проблеми ваша техніка може вийти з ладу через півроку після покупки.