Головна Цікаво Соціальні мережі інтернету – країни без кордонів

Соціальні мережі інтернету – країни без кордонів

348
0

Розвиток комп’ютерів та поява Інтернету призвели до створення  усім знайомих соціальних інтернет-мереж  Facebook, Google+, Twitter, Вконтакті.

Для початку з’ясуймо, звідки з’явилося поняття «соціальні мережі». Соціальні – від слова «соціум», тобто структуроване суспільство – об’єднання соціальних об’єктів, якими є люди і групи людей. Об’єднуються через реєстрацію в соціальних мережах люди різного віку, поглядів, уподобань та країн. Немає значення, в якій країні  ви проживаєте, хто ви за національністю. У такий спосіб утворюються нові спільноти, які нагадують країни без кордонів. 

Історія соціальних інтернет-мереж бере свій початок у сімдесятих роках двадцятого століття. Першими способами соціального спілкування в інтернеті стали: електронна пошта, яка дала можливість обміну текстовою інформацією за допомогою комп’ютерних мереж; мережеві конференції, які дозволяли зберігати історію спілкування; спілкування онлайн, тобто в режимі реального часу. Це стало можливим завдяки створенню в кінці вісімдесятих років минулого століття протоколу IRC, що дозволило людям вільно обмінюватися інформацією. Саме протокол IRC заклав основу сучасного поняття «чат».

Отже, історія соціальних мереж була розпочата. Поява і розвиток нових технологій, принципів соціального спілкування в інтернеті призвели до наступного етапу – появи блогів, форумів і гостьових книг.

Однак, по-справжньому революційним проривом стала поява в 1995 році американського проекту Classmates.com, аналогом якого на просторах російськомовного інтернету згодом став портал «Однокласники». В 2003 році з появою проектів Facebook.com і MySpace.com у спілкуванні за допомогою соціальних мереж стався справжній бум. Відтоді соціальні мережі є невід’ємним атрибутом життєдіяльності будь-якої людини, так чи інакше пов’язаної з Інтернетом. Крім простого спілкування з цікавими їм людьми, всі користувачі отримали можливість обміну між собою видами різної медіаінформації – звуковими, відео-та фотофайлами. Крім того, відкрилися нові горизонти для використання соціальних мереж для просування інтернет-ресурсів, товарів і послуг.

Станом на сьогодні провідними соціальними мережами західного інтернету були і залишаються: Facebook, з відвідуваністю понад 750 мільйонів на добу; Twitter, до якого дуже прихильно ставляться пошукові системи (що зробило його надзвичайно популярним в середовищі вебмайстрів), і міжнародний сервіс MySpace, який найбільш популярний у середовищі музикантів та інших представників мистецтва. У російськомовному сегменті інтернету панують: «ВКонтакті», «Однокласники» (хоча і втратили популярність з появою «ВКонтакті»), і «Мій світ», створений на базі порталу Mail.ru. У Facebook зареєстровано приблизно 1,4 мільярда користувачів. Найбільше їх у США (понад 160 мільйонів), а також у Бразилії, Індії, Мексиці, Індонезії, Туреччині, Великобританії. Наступні сходинки після Facebook посідають YouTube з мільярдом зареєстрованих користувачів, китайські соцмережі Qzone (623 мільйони) та Weibo (503 мільйони),  що пояснюється блокуванням на території країни американських ресурсів. Далі у рейтингу Twitter, Google+ та LinkedIn. Найпопулярніша на пострадянському просторі соціальна мережа ВКонтакті – на восьмому місці з 228 мільйонами зареєстрованих користувачів.

Загалом, за даними дослідження, станом на кінець 2013 року у двадцяти найбільших соцмережах зареєстровано понад 5,7 мільярдів облікових записів.

Щоб зареєструватись у соціальній мережі, потрібно відповідати вказаним нижче мінімальним вимогам щодо віку.

• Сполучені Штати Америки: принаймні 13 років;

• Іспанія: принаймні 14 років;

• Південна Корея: принаймні 14 років;

• Нідерланди: принаймні 16 років;

• Усі інші країни: принаймні 13 років.

У різних мережах та країнах ці вимоги можуть відрізнятися, але вікові обмеження є всюди. Відповідальністю батьків є реєстрація та діяльність неповнолітніх дітей у соціальних інтернет-мережах.  Найбільша загроза соцмереж у тому, що їм дуже легко вдається «заволодіти» людиною. Може виникнути залежність, в яку часто перетворюється, на перший погляд, абсолютно невинне проведення часу в мережі, а залежність ніколи не є чимось добрим.

Ігор  Шевчук, вчитель інформатики ЗОШ № 1 м. Жовкви  (за матеріалами інтернету).