Головна Цікаво В Малехові відсвяткували 600-річчя присвоєння селу Магдебурзького права

В Малехові відсвяткували 600-річчя присвоєння селу Магдебурзького права

274
0

Слава активним творцям добробуду громади!

Минулого тижня, напередодні великого релігійного свята Покрови Пресвятої Богородиці, малехівці вже зранку були у піднесеному настрої. Вони всі, дружною великою сільською громадою,  святкували 600-річчя присвоєння селу Магдебурзького права та його 642 річницю від часу першої писемної згадки. Небагато набереться на Україні сіл, міст і містечок, які б мали таку довгу і славну історію, як Малехів. Воно не схоже на інші, унікальне й неповторне своїми людьми.

Окрім того, для багатьох свято села — це ще один привід зібратися разом, згадати і тих, хто народився, і хто став на весільний рушничок 50 і більше років тому, послухати музичні композиції, подивитися виступи талановитих артистів й своїх же діток на сцені та порадіти їхнім творчим успіхам. Тому, зазвичай, на такий день народження не лише сходяться, а й з’їжджаються ті, хто тут народився і виріс, з усіх куточків України та навіть з далекого зарубіжжя. Цей день об’єднує людей різного віку — від малого до великого. І вітають земляків та гостей завжди щиро та гостинно.

У післяобідню пору на сільському стадіоні зібрались місцеві жителі та гості. Розпочався захід під звуки гучних фанфар, після яких ведучі заходу спільно з глядачами виконали гімн України. Місцевий священник – отець-декан Ігор Боднар — відслужив молебень за мир і спокій в Україні та процвітання села. Щиро вітав присутніх  сільський голова  Володимир Сеньковський, народний депутат України Павло Бакунець, а перший заступник голови Жовківської РДА Любов Дунець побажала усім людям міцного здоров’я, щоб і надалі так дружно працювали, примножували славу рідного села та й усієї держави, а також відзначила активних грамотами і побажала процвітання дружній малехівській громаді.

Цього дня вітань було насипано щедро, мов добрим намистом.

Понад усе цінують у Малехові родинні традиції, шанують історію,  воїнів-захисників та невтомних працелюбів, а тому ведучі свята Руслана Кіцера та Богдан Бовшик згадали всіх, хто творив минуле і творить сьогодення. Війт Малехова сердечно подякував та відзначив усіх малехівців, хто став на захист України у війні із загарбником: Я. М. Переяславського, А. Т. Семенюка, Б. Т. Сохоровича, Я. Т. Сохоровича, О. П. Дмитріва, В. І. Дениса, О. В. Сірика, М. В. Альошина, Р. І. Вітинського, А. Р. Петришина, Ю. Я. Гринчука, А. В. Скупейка, Р. Б. Горбаня, В. Д. Ільчишина, В. Б. Костюка, М. М. Ломака, П. М. Дмитріва, М. М. Дмитріва, В. С. Михалюка, Р. А. Домбровського, П. І. Бавтра, О. В. Матвієнка, О. В. Миронця, О. В. Зубека, П. О. Чуму, В. З. Шпіка та Я. Коваля. Володимир Сеньковський також побажав успіху всім підприємствам, що функціонують на території Малехівської сільської ради, які, розвиваючись, справно сплачують податки у місцеву казну, таким чином активно докладаються до розвитку древнього Малехова.

Музичними подарунками для мешканців села, гостей свята стали виступи у виконанні майстрів творчої самодіяльності, аматорських колективів, вихованців навчальних закладів громади. Святкова програма була насичена танцювальними та вокальними композиціями. А публіка, своєю чергою, вдячно висловлювала позитивні емоції бурхливими оплесками у гарному піднесеному настрої. Сюди на свято приїхали співочі гурти із Боянця, Артасова, Дублян, які вітали Малехів  і громаду по-сусідськи теплими словами та яскравими виступами.

Малеча ж розважалася від душі, катаючись на дитячому потязі та конях, спускаючись із надувних гірок й стрибаючи на батуті.

Різнобарвна програма не могла залишити нікого байдужим. Тут кожен міг знайти для себе щось цікаве: співи, танці, фольклор, гумористичні номери,  кінне шоу, виступ собак, розмаїті смаколики!

Присутніх розважали виконавець українського шансону Сергій Тихоненко, гість зі Львова Олександр Агашков, естрадна співачка Ліля Ваврін, заслужений артист України Андрій Заліско (на фото внизу), під запалену ватру виступав «PAULMAN», а молодь досхочу натанцювалася на вечірній дискотеці за участю DJ «BAKUN».

Свято вдалося на славу й запам’яталося яскравістю барв та душевним теплом. Учасники святкування  щиро дякували організаторам, зокрема колективу сільської ради та директору Народного дому Руслані Кіцері.

Зоряна Микитюк, Надія Байбула