Головна Цікаво Ваш паспорт пошкоджено в Польщі. Що робити?

Ваш паспорт пошкоджено в Польщі. Що робити?

493
0

У час відпусток, якщо ви не працюєте в Польщі, то, можливо, плануєте поїздку в цю країну.

Ще перед від’їздом варто пам’ятати про декілька важливих речей. Закордонний паспорт має термін дії 10 років, дитячий — 3. У багатьох країнах Вас можуть не пропустити через кордон, якщо до закінчення
паспорта залишилось менше, ніж 6 місяців. Вас навіть можуть не посадити на літак, якщо термін дії паспорта закороткий.

Якщо ви щасливо перетнули кордон, але в чужій країні ненароком випрали документи у пральній машині, вони впали в борщ чи калюжу, або ж діти внесли кілька своїх художніх корективів, чи випадково вирвалась сторінка, тоді варто реагувати негайно!

Що ж робити, якщо Ваш закордонний паспорт пошкоджено? Розв’язати це питання можна без виїзду в Україну, щоправда, за чималу суму грошей. Закордонний паспорт на території Польщі українці можуть отримати у Посольстві України в Республіці Польщі, Генеральному консульстві України в Кракові, Генеральному консульстві України в Любліні та Консульстві України в Гданську. Від 1 липня 2018 року консульський збір за оформлення біометричного паспорта до 16 року життя становить 150 злотих, для дорослих — 488 злотих.

У цьому ж консульстві Ви можете оформити посвідчення особи на повернення в Україну. Ціна такого документа — лише 113 злотих.

Слід пам’ятати, що оформлення заявки на видачу закордонного паспорта чи оформлення посвідчення особи на повернення в Україну в консульській установі відбувається лише за певних обставин: отримання паспорта вперше, втрата чи викрадення документа, відсутність вільних сторінок, зміна інформації, внесеної до паспорта, або ж пошкодження документу. Варто знати, якщо документи у вас викрали, то насамперед варто звернутися до поліції та отримати довідку про втрату або крадіжку паспортного документа. З цією довідкою, українським внутрішнім паспортом та 2 фото необхідно звернутися до відповідної закордонної дипломатичної установи України, у нашому випадку до Консульського відділу Посольства України.

Адреси: Посольство України в Республіці Польщі: 00580 Warszawa, Aleja Szucha, 7. Генеральне консульство України в Кракові: ALBeliny Prazmowskiego, 4. Генеральние консульство України в Любліні: вул. З Мая 14, 20-078, Люблін. Консульство України в Гданську: вул. Бернарда Хшановськєго, 60-А,80-278, Гданськ.

Уляна ВОРОБЕЦЬ