Головна Цікаво Вихрові заслінки. Заслінки впускних колекторів

Вихрові заслінки. Заслінки впускних колекторів

680
0

На сучасних дизельних двигунах останнім часом можна зустріти так звані Вихрові Заслінки. Для чого вони потрібні, як працюють, який ризик становлять і як з цим боротися ми і розглянемо в сьогоднішньому матеріалі.

На фото нижче звичайна вихорову заслінка від дизельного двигуна БМВ M47N:

Для чого потрібні вихрові заслінки?

Як відомо, в циліндрі горить не саме паливо і не повітря. Горить повітряно-паливна суміш. І чим ця суміш однорідніше, тим краще вона згорає, тим вище ефективність і економічність двигуна. Відповідно, виникає питання – як краще розмішати це саме паливо в циліндрі? Форсунки, що подають паливо не однієї великої і товстої струменем, а зовсім навіть десятком маленьких струмків виступають з одного боку. А з іншого боку у нас подається повітря. І якщо це повітря подати із зусиллям, та ще й під хитрим кутом, вийде вихор. Який відмінно все змішає і не менш відмінно згорить. Спеціалісти Мастер-сервіс допоможуть вам в регулюванні заслонок. Більш детальну інформацію ви дізнаєтесь за адресою http://sto.ms/chip-tunings/programmnoe-otklyuchenie-vihrevyh-zaslonok на сайті компанії.

Але тут перед інженерами постало питання – якщо зробити отвір для подачі повітря вузьким, то на низьких оборотах вихори будуть виходити відмінні. Але при підвищенні оборотів утворюється занадто сильний дефіцит повітря і на його подачу буде витрачатися надмірно багато енергії. Якщо зробити отвір досить широким для роботи на середніх і високих оборотах, то ніяких завихрень на низьких вже не буде, і ефективність двигуна знову знизиться.

Тому для оптимальної роботи двигуна у всіх режимах подачу повітря розділили на 2 частини. В одній частині ніяких заслінок немає, і вона завжди вільно продувається, тоді як друга частина має ту саму заслінку, яка повністю закрита на низьких оборотах і тим ширше відкривається, чим вище обороти.

На малюнку представлена ​​схема роботи вихрових заслінок на низьких оборотах. Повітря подається тільки через один канал. Другий канал закритий повністю.


При підвищенні оборотів, коли двигуну потрібно більше повітря, поступово відкривається друга заслінка, контролюючи силу повітряного потоку. Повністю відкрита заслінка на високих оборотах представлена ​​на малюнку нижче:

За стан вихрових заслінок відповідає інтегрований датчик, і відповідний привід, змінює кут нахилу цих самих заслінок.

Проблеми та несправності вихрових заслінок

Найбільш популярними несправностями вихорів на сьогоднішній день є:

  • відмова датчика положення заслінок;
  • злетіли тяги з заслінок
  • сильний нагар, в основному, що утворюється завдяки
  • роботі клапана рециркуляції відпрацьованих газів (ЄДР);
  • відмова сервоприводу;
  • фізичне руйнування частин вихрових заслінок з попаданням уламків в камеру згоряння (двигун в перегородку).

Якщо зі злетіли тягами, що відмовив моторчиком приводу і виходом датчика з ладу все більш-менш зрозуміло, то сильний нагар і механічне пошкодження вихрових заслінок варто розглянути детальніше.

На фото нижче представлений двигун з сильним нагаром на вихорах:

Через низьку якість палива, і справно працюючою системою ЄДР на засувках утворюється товстий шар нагару, який з часом блокує заслінки в будь-якому положенні, що дуже не подобається ЕБУ і він починає показувати “Check engine”. Для 100% гарантії потрібна заміна впускного колектора разом з вихорами.

Другою серйозною проблемою вихрових заслінок є (було) механічне пошкодження. Наприклад, на двигунах BMW M47TU, випущених з 2001 по 2004 рік досить часто в камеру згоряння потрапляли відлетіли болти кріплення заслінки до шпинделя. На двигунах з 2005 року баварці цю проблему вже вирішили. Однак на двигунах інших виробників зрідка відбуваються подібні інциденти досі.

Відключення вихрових заслінок

Альтернативою повної заміни вихорів є їх не менше повне відключення. Робиться шляхом перепрограмування електронного блоку управління двигуном (ЕБУ). У програмі відключається діагностика вихрових заслінок, а самі заслінки назавжди завмирають або в закритому, або у відкритому положенні (це залежить від типу двигуна). При відключенні заслінок незначна крутного моменту на низьких оборотах буде втрачена, про причини цього ми написали вище. Однак, якщо зробити чіп-тюнінг (програмне збільшення потужності, крутного моменту і швидкості реакції дросельної заслінки), то це з лишком (з дуже великою такий лишком!) Компенсує втрату.