Головна Цікаво Як діяти у разі укусу оси чи бджоли

Як діяти у разі укусу оси чи бджоли

92
0

Літній період стає піком укусів комах. У багатьох людей спостерігається алергічна реакція на секрет, який виділяють жучки. Якщо людину вкусила оса або бджола, важливо правильно оцінити ситуацію і надати потерпілому першу допомогу.

Перші дії після укусу комахи

Укус оси або бджоли досить болісний, і здебільшого складно не помітити, коли він стався. Якщо людина не знає, чи має алергічна реакція, важливо негайно надати першу допомогу і звернутися до лікаря.

  • Огляд місця ураження. Потрібно витягнути жало, якщо воно залишилося в тілі. Можна використовувати попередньо знезаражений пінцет.
  • Прикласти змочену у спирті або перекису водню вату (бинт) до місця укусу. Якщо немає спирту, промити ранку чистою водою.
  • Прикласти до ураженого місця холодний компрес або кригу. Це допомагає зняти пухлину.
  • Запропонувати людині воду чи іншу рідину (сік, морс, чай).
  • Для профілактики прийняти антигістамінний препарат. Він не завдасть шкоди людині.
  • При прояві алергічної реакції негайно вирушити до лікарні. За сильних проявів — викликати швидку допомогу.

До медичного закладу слід звернутися, якщо людину вкусило кілька бджіл чи ос одночасно, укус припав у око чи обличчя, постраждала дитина. Озноб, жар, сильні болючі відчуття в зоні ураження також є сигналом звернутися за допомогою.

Як проявляється алергічна реакція на укус комах

Після укусу різних комах може виникнути алергія. Це небезпечно, оскільки деякі люди мають анафілактичний шок. Важливо спостерігати за своїм станом. Найчастіше реакція на укуси проявляється таким чином:

запалюється, свербить і болить місце укусу;
може початися нежить, кашель;
утруднюється дихання, з’являється задишка;
виникає нудота, розлад шлунка, запаморочення та загальна слабкість;
можлива втрата свідомості.

Для людей, які знають про гострі реакції на укуси комах, варто придбати шприц-ручку з адреналіном. Це допоможе виграти час перед приїздом швидкої допомоги.

Зменшити ймовірність нападу комах допоможе уникнення місць цвітіння рослин. Під час відпочинку на природі необхідно тримати закритими напої, фрукти, солодощі. Ос та бджіл приваблюють запахи парфумів (коштує відмовитися від різких композицій) і навіть яскраві забарвлення одягу. Не можна проганяти бджіл, активно розмахувати руками.